• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Otwieranie strony localhost (xampp) na telefonie

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
4,724 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wiiiciu Obywatel (1,090 p.)
hej, czy da się jakoś gdzieś ustawić albo jak wejść z poziomu telefonu na stronę localhost którą piszę na komputerze?

2 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
wybrane 30 grudnia 2015 przez Wiiiciu
 
Najlepsza

Sprawdź IP komputera, czy też serwera na którym uruchamiasz serwer (XAMPP np.). Założmy, że jest to 192.168.0.10. Wpisz to IP w przegladarce telefonu i już masz dostęp do XAMPPa po LANie.

Sprawdziłem przed chwilą u siebie - bo zadałeś dobre pytanie :) Nic nie ustawiałem ani w routerze ani w komputerze/telefonie. Po prostu łączysz się z IP w Twoim LANie.

Screen z Sony Ericsson Live With Walkman (żeby nie było, że jakiś flagowiec :D )

komentarz 24 lipca 2021 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Hej. A co jeśli uruchamia mi się panel administracyjny od routera? :D
komentarz 24 lipca 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

To możliwe, że wpisałeś IP swojego routera, a nie komputera (czy też docelowego urządzenia) w sieci lokalnej. Sprawdź najpierw jakie IP ma komputer: na Windows będzie to polecenie ipconfig, na Linux ifconfig. I to IP wpisz w przeglądarce.

komentarz 28 lipca 2021 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Polecenie ipconfig wyświetla ten sam ip. Pod "default gateway" wyswietla się panel routera a pod IPv4 nic się nie wyświetla.

W pliku host mam swój projekt tak ustawiony:

127.0.0.1       projekt

Jak wchodzę do niego to jest w przeglądarce "projekt/".

Myślałem, że to trzeba jakoś wpisać pierw adres IP czyli np 111.111.1.1/projekt/ ale nie działa.
1
komentarz 28 lipca 2021 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Udało się, rozwiązałem problem :D Dla innych mających to samo co ja. Trzeba wejść w router lan setup->DHCP CLIENT LIST-> i przepisujecie ten, który jest waszym komputerem. Pozdro
–2 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
W firefoxie masz Ctrl+Shift+M do testowania różnych rozdzielczości itp. Ale jak chcesz na jakimś konkretnym telefonie przetestować, to chyba najprostsze rozwiązanie to wrzucenie strony na jakiś darmowy hosting.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 5,667 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,182 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,042 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...