• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmienna utworzona new

Object Storage Arubacloud
0 głosów
160 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2015 w C i C++ przez Do.Zzay Mądrala (5,700 p.)
Jeżeli zaalokujemy pamięć dla zmiennej używając new w funkcji i dodajamy ją do statycznej mapy to ta zmienna w niej pozostanie, pamięć nie ulotni się? Pytanie na szybko bo nie mam przyvsobie PC a na google nie mogę znaleść.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez achilles147 Dyskutant (9,580 p.)
wybrane 15 kwietnia 2015 przez Do.Zzay
 
Najlepsza
jeżeli nie użyjesz operatora delete to nic co jest zaalokowane przez new nie zostanie usunięte ( na tym polegają wycieki pamięci). Jeżeli masz statyczną mapę to jest ona zaalokowana w obszarze statycznej pamięci więc nie powinno nic uciec.
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Do.Zzay Mądrala (5,700 p.)
Dzięki, przydało się :)
0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
w funkcji zmienne maja ograniczona zywotnosc funkja, ale z new jak to jest tak napeawde to nie wiem.

wydaje mi sie ze tez, ale pewien nie jestem
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Piotr Batko Stary wyjadacz (13,190 p.)

Czy w funkcji, czy poza nią, obiekt utworzony operatorem new ginie dopiero po zastosowania operatora delete

komentarz 15 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
Ooo dzieki :) wlasnie nie bylem pewien teraz to napewno bede pamietam i wiedzial :)
–1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Zmienną uwalniamy dopiero jak damy delete. Jedynie co to wskaźniki usuwają się w funkcjach jak się kończy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 381 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 151 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez keBAB333 Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...