• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z wyśrodkowaniem obrazka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
132 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2015 w HTML i CSS przez damianlxlx5 Obywatel (1,880 p.)
Witam

Mam nieustanny problem z wyśrodkowaniem obrazka.Dziwi mnie to że jak wpisuje margin-left:160px;

to obrazek przesuwa się odpowiednio o te 160px w prawo a jak już wpisuje właściwości margin-left:auto; i margin-right:auto; to obrazek ustawia się po lewej stronie ekranu zachowując jeszcze jakiś odstęp.

Próbowałem też właściwości text-align:center; ale to również nic nie zmienia.

Co może być nie tak ?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2015 przez Albert221 Obywatel (1,980 p.)

Jako że img jest elementem inline, to wyśrodkować go możesz na dwa sposoby:

  1. Ustawić text-align dla jego rodzica
  2. Ustawić mu wyświetlanie blokowe i użyć margin auto

text-align na samym img nie zadziała, bo nie jest on elementem blokowym.

0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

obrazem jest elementem liniowym, zachowuje się jak tekst :) 

Jeżeli chcesz go wyśrodkować to dla jego rodzica daj: 

text-align: center; tak samo jak w przypadku tekstu :p 

Jeżeli chcesz użyć margin: auto; to musisz dodać mu display: block; żeby obrazek zachowywał się jak obiekt o danej szerokości i wysokości :)  

 

0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2015 przez damianlxlx5 Obywatel (1,880 p.)

Żebyście mogli mi łatwiej pomóc umieszczam link do tej strony.Obrazek znajduje się na tym tle gradientowym o kolorze fioletowym.

dawid-janik.pl

Na podstawie kodu źródłowego może powiecie mi gdzie mam zamieścić te właściwości by obrazek się wyśrodkował ?

0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2015 przez damianlxlx5 Obywatel (1,880 p.)
Ma ktoś jakiś pomysł ?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 170 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 30 września 2017 w HTML i CSS przez panjones Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 125 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez Damian67114 Początkujący (250 p.)

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,815 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...