• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ktora karta graficzna lepsza

Object Storage Arubacloud
0 głosów
271 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2015 w Sprzęt komputerowy przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
zmienione kategorie 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent
Która karta lepsza radeon r380 nitro 4 GB czy gtx960 4 GB

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
wybrane 10 grudnia 2015 przez Marcin951
 
Najlepsza
jak masz amd to radeon a jak intela to gtx
komentarz 10 grudnia 2015 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Procesor mam z Intela czy to już jest tak z góry nałożone że jak mam AMD to muszę wziąść radeon?
komentarz 10 grudnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
AMD jest kompatybilne z Radeonami a INTEL z nVidia, dlatego jeśli masz INTELA to wybierz GTX. Chodzi o to, że te firmy współpracują ze sobą i tworzą produkty pod swoje technologie. Jak dasz Radeona pod INTELA to też będzie działał ale nie będzie na tyle wydajny co GTX i w drugą strone to samo. Pozatym GTX wspiera technologie CUDA, która znacznie podnośi wydajność komputera. RADEONY też mają technologie CUDA ale pod inną nazwą. Dlatego wybierz GTXa jeśli masz INTELA ;)  Bo oba podzespoły współgrają ze sobą najlepiej jak potrafią ;)

Pozdro ziomalu!
komentarz 10 grudnia 2015 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)

podnośi

Jezus... Wyrwe sobie zaraz moje oczy, żeby już tak nie cierpiały. 

komentarz 10 grudnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
co ty pedant jesteś aż taki? zwykła literówka, jak się robi kilka rzeczy na raz i stuka w klawiaturę na wariata to literówka się może przytrafić, wyluzuj trochę
komentarz 11 grudnia 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Takie coś to mit. Pewnie stworzony przez to, że czerwony do czerwonego pasuje, a zielony do niebieskiego też jakoś tak bardziej pasuje niż do czerwonego.
Ale wracając do meritum to r380 może jest i minimalnie wydajniejszy od GTX 960, ale za to Geforce ma dużo mniejszy pobór prądu i ogólnie jest bardziej eko (bo to w końcu zieloni), więc ja bym wybrał 960 z powodów czysto ekonomicznych, no w sumie ogólnie mam uraz do AMD, ale to już pomińmy. Także ja bym bardziej polecił GTX 960.
+1 głos
odpowiedź 10 grudnia 2015 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)
Z tym dwóch kart lepsza jest radeon r9 380, ale nie chce mnie się rozpisywać na ten temat, gdyż kopiowanie internetu, to rozwiązanie bez sensu.

Zobacz na te dwa linki:

1. PurePc Test gtx 960 vs r9 380:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_380_konkurencja_dla_geforce_gtx_960

2. Test na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=ESeFXwGfBsI

I jeszcze mała uwaga, zrezygnuj z karty 4GB na rzecz 2GB, gdyż przepłacasz :P Pamięć VRAM decyduje... o marketingu, a nie o wartości karty.

Pozdrawiam
komentarz 10 grudnia 2015 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Ok a jak kolega u góry mówił (pisał) to jeżeli mam procek Intela to lepiej kupić gtx?
komentarz 10 grudnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
To fakt 4GB to zagrywka marketingowa, dlatego możesz poszukać czegoś 2GB z lepszym taktowaniem albo z szerszą szyną ;)
komentarz 10 grudnia 2015 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Lub gtx960 2GB OC
komentarz 10 grudnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
Dobra będzie ziom, jedna z lepszych!

 

Obczajs sobie http://www.benchmark.pl/ranking/gpu
komentarz 10 grudnia 2015 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)
Marcin,

To nie ma znaczenia, jeśli masz od Intela możesz wybrać od dwóch producentów :) Gdy masz AMD, to... od Nvidi... wiem, że to brzmi absurdalnie, ale zobacz na to:

http://pclab.pl/art57808-5.html

PS. Jeśli składałbyś kiedyś kompa, lub nie wiedział co wybrać to zobacz na to:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzien_2015
komentarz 10 grudnia 2015 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Aha czyli wezmę radeona (chyba) ale dzięki chłopaki ;-)
komentarz 10 grudnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
Twój wybór ziomalu, pamiętaj, że te wszystkie testy wydajnościowe służą tylko dobremu marketongowi, aby złowić klienta. Tak na dobra sprawe to te wszystkie karty rożnią się tylko parametrami, ale w rzeczywistości jakiej karty byś nie kupił z tej półki cenowej to i tak Twoje oko nie zauważy różnicy!

Ziomalu, pamietaj że INTEL i nVidia to dwa bratanki tak jak AMD i RADEK to najlepsze sziomale, takie jest zdanie wujka Tulipana, Pozdro!
komentarz 10 grudnia 2015 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Szczerze mówiąc w testach te karty zamieniają się miejscami w każdej grze także chyba to będzie gtx ale sam już nie wiem pewnie to będzie coś jak rzut monetą
komentarz 10 grudnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
Ziomeczku kochany jeśli mogę Ci coś doradzić, to jeśli planujesz zakup katy graficznej to wstrzymaj się do przyszłego roku, teraz ceny są bindowane w górę (przed świętami), a w połowie lutego kupisz tę samą katę z dużą zniżką, dlatego wstrzymaj się z zakupem. Pozatym za dwa lata i tak ta karta będzie słaba, ja złożyłem sobie kompa dwa lata temu zajebistego, dzisiaj jest warty 1/3 swojej ceny. Jeśli chcesz pograć w nowe gry wcale nie potrzebujesz kozackich podzespołów. Te wszystkie tesy i wydajności to pic na wode, aby ludzie kupowali. I tak sobie pograsz i tak. No chyba, że utrzymujesz się z grania w gry i 5 FPSÓW robi Ci rożnicę ;)
komentarz 10 grudnia 2015 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Nie będę czekać stary wolę teraz kupic
komentarz 10 grudnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
Udanych zakupów :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 186 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2015 w Offtop przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 190 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Kerry Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 61 wizyt

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,776 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...