• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Biblioteki czy inne języki

Object Storage Arubacloud
+1 głos
230 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany

Cześć wszystkim mam pytanie jako że jestem młodym miłośnikiem programowania i już wiem co nieco o nim i chcąc iść dalej mam pewien dylemat mianowicie znam dosyć dobrze C++, PHP i inne języki typu CSS, JavaScript itp. i teraz nie wiem czy poszerzyć swoją wiedzę o inny język programowania np. Java albo Ruby czy może skupić się na jakiś bibliotekach do C++ np STL, GTK+, Irrlich co wy o tym sądzicie ?

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez szymon.pol Obywatel (1,370 p.)
Polecam skupić się na nauce bibliotek, to one w zasadzie są najważniejsze w procesie tworzenia poważniejszych aplikacji.
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Zdecydowanie biblioteki. Jeśli chodzi o GUI i grafikę, zacznij od Qt i SFML - najprostsze i najbardziej popularne w C++. Poznaj dobrze STL aby szybko i skutecznie implementować ASD - algorytmy i struktury danych. Swoją drogą chyba na swoim kanale będę robił serię z programowania w STL - dokładne omówienie z dokumentacją i przykładowym kodem. Samemu mi się przyda do OI aby wszystko tam szybko implementować.

0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Ucz się bibliotek jak i doskonal się w już poznanych językach, to Ci do szczęścia w zupełności wystarczy ;)
Pewnie na resztę życia :P ( sam C++ :P)
–1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A kto ci powiedział, że dobrze znasz tyle języków?  dam sobie głowę uciąć, że spotkasz kogoś doświadczonego i cię sprowadzi do poziomu przedszkolaka.  Marnie oceniać siebie samego nie mają skali;]
komentarz 13 kwietnia 2015 przez niezalogowany

kto mi to powiedział...? sam to sobie powiedziałem bo mam styczność z programistami o podobnych zdolnościach do moich jednak mimo to przewyższam ich jeśli chodzi o programowanie ale nie ważne nie czepiajmy się słów (nawet jeśli są błędne) tylko skupmy się na tym jakie było pytanie czyli Biblioteki czy inne języki

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 652 wizyt
+6 głosów
2 odpowiedzi 6,451 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2015 w C i C++ przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
+2 głosów
8 odpowiedzi 1,085 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...