• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto używać CMS przy tworzeniu stron WWW

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
979 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2015 w HTML i CSS przez empty2102 Początkujący (310 p.)
Witam was,

Ostatniego czasu dużo uczę się pisania stron WWW w notepadzie ++, ale praktycznie wszędzie gdzie wejdę to ktoś pisze o używaniu Wordpress. Wytłumaczycie mi do czego się tak na prawde on przydaje? Tam też mogę tworzyć je pisząc? Czy bedzie mnie prowadzić za ręke i tworzył mnóstwo niepotrzebnego kodu? Kolejne pytanie, jeśli mamy portal internetowy typu www.wp.pl, powiedzcie jak oni potrafią tak szybko zmieniać podstrony, codziennie nowych informacji jest mnóstwo a oni potrafią zmieniać stronę dziennie po 50 razy, sztab informatyków? Czy szablon i zmiana tylko zawartości strony bez wiedzy informatycznej? Ogólnie w temacie jestem zielony, póki co ucze się i chciałbym zrozumieć na czym to polega.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
wybrane 9 grudnia 2015 przez empty2102
 
Najlepsza
Wp korzysta właśnie z CMS i czyjąś pracą jest dodawanie informacji, pracuje tam kilka osób niekoniecznie informatyków byle by umieli obsługiwać się CMS'em i dodają nowe informacje :)

Polecam właśnie robić stronę za pomocą WordPressa. Szybko ładnie wygodnie i można łatwo wykonać dla kogoś płatne zlecenie :)
+1 głos
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
Do prostych stron nie potrzebne są CMSY, możesz je napisać w zwykłym notatniku za pomocą HTML CSS JS.

Ale bardziej rozbudowane serwisy, gdzie informacji jest więcej i nad którymi pracuje na przykład kilka osób jednocześnie CMS będzie niezbędny. Chodzi o to, że w CMSACH raz wprowadzona zmiana będzie miała skutek na wszystkich podstronach. CMSY to szybkość i wygoda wprowadzanych zmian. Możesz oczywiście napisać swojego CMSA do swoich potrzeb, jednak uważam, że lepiej korzystać i "rozpracować" gotowe.

Odnośnie WP.PL to tam za tym stoi sztab informatyków, redaktorów, grafików i innych specjalistów. Pomijając infrastrukturę jaką mają. WP zarabia w milionach złotych dziennie więc ich na to stać.

Pozdro!
0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez empty2102 Początkujący (310 p.)
Ok rozumiem, więc jeśli chce stworzyć sklep internetowy odzieżowy dla Jana Kowalskiego, na święta będzie chciał zmienić szatę graficzną, wprowadzić przeceny na dane produkty i dodać nową odzież, to w jaki ma to sposób zrobić nie bedąc web developerem? Używając CMS typu Wordpress?
komentarz 8 grudnia 2015 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
Użyj ziom wordpressa i wtyczki woocommerce, naucz się robienia szablonów wordpress aby dostosować layout i masz sklep internetowy jak ta lala ;)
0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez Grzesiek Eleryk Mądrala (6,820 p.)
Baza danych.
0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Takie WP ma napisanego swojego CMSa i go używa, mogą dziennie pisać ileś tam artykułów, bo mają odpowiedni edytor do tego napisany i można pisać sobie spokojnie artykuły bez jakiejkolwiek wiedzy informatycznej. CMSy takie jak Wordpress powstały często dla ludzi, którzy chcą załżyć swojego bloga i nie mają wiedzy informatycznej, albo nie mają czasu pisać czegoś swojego. Jeżeli chcesz postawić stronę w sieci to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy jesteś w stanie samodzielnie to zrobić, czy lepiej będzie skorzystać z jakiegoś gotowego rozwiązania jak Wordpress, Joomla, Magento itd.

Przykładowo gdybym ja dostał zadanie od jakiegoś Jana Kowalskiego, że mam mu postawić strone to najpewniej wykorzystął bym gotowy CMS jak np. Spree i dostosował go do jego potrzeb, zajmie mi to na pewno mniej czasu niż pisanie wszystkiego od podstaw. Gdybym chciał sobie np. postawić bloga to też pewnie wykorzystał bym Wordpressa, bo nie mam czasu na pisanie właśnych rozwiązań. Jeżeli zaś mam dużo czasu i duży budżet to mógłbym to samodzielnie pisać ale z reguły ani nie ma się dużego budżetu, ani dużo czasu, więc w takich wypadkach korzysta się z gotowych rozwiązań dostępny dla każdego za darmo.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 322 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2018 w HTML i CSS przez pabloliquidar Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 341 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2020 w HTML i CSS przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 910 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...