• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wykupić i edytować stronę internetową?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
895 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez stempels Początkujący (380 p.)
Witam! Mam takie pytanie: Na kanale YouTube Mirosława Zelenta jest wiele filmów opisujących HTML, CSS, PHP itd., ale jak już mam zrobiona swoją stronę na komputerze lokalnym to jak ja wstawić do sieci? Gdzie wykupić, czy trzeba mieć jakiś program i jak ją potem edytować? Ps nie chce mieć stron z gotowymi szablonami, gdzie wystarczy tylko wpisać tekst, ale takie gdzie mógłbym wgrać tą, co mam zrobioną. Z góry dzięki ;-)

1 odpowiedź

+5 głosów
odpowiedź 24 listopada 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 24 listopada 2015 przez stempels
 
Najlepsza

Musisz mieć hosting (czyli serwer na którym ta strona będzie stała) oraz jej adres czyli domenę. W obydwu przypadkach są opcje darmowe jak i płatne.

Cena hostingu zależy od jego parametrów i innych rzeczy, musisz zainteresować się jakie są firmy na rynku i coś dla siebie wybrać. Z własnych doświadczeń nie polecam dużych firm typu home.pl, az.pl czy nazwa.pl bo tam znacznie przepłacisz. Mogę z czystym sumieniem polecić hekko.pl. Jeśli chodzi o darmowe hostingi to np. cba.pl (z reklamami) lub hostinger.pl (bez reklam) no ale to wiadomo, darmowe więc nie ma żadnych gwarancji, słabe możliwości itd.

Jeśli chodzi o domenę (domeną jest np. miroslawzelent.pl) to takową musisz wykupić no chyba że interesuje Cię za darmo subdomena u jakiegoś usługodawcy. Dla przykładu tworząc konto na cba.pl możesz sobie za darmo wybrać adres w postaci mojadres.cba.pl. Cena takiej normalnej domeny zależy od jej końcówki oraz rejestratora. Tutaj znów polecam hekko.pl, ovh.pl albo aftermarket.pl. Dużych firm znów nie polecam bo zapłacisz dwa albo 3 razy więcej. Patrz też na cenę odnowienia po roku - przeważnie cena za pierwszy rok jest niska ale warto też spojrzeć na to ile zapłaci się za kolejne lata.

Co do wgrywania strony na serwer to robi się to przez FTP. Potrzbujesz więc do tego jakiegoś klienta FTP, takowy jest nawet w eksploratorze Windows ale bardzo niewygodny, polecam więc pobrać np. FileZille albo WinSCP. Parametry do połączenia dostaniesz z hostigniem.

Co do edycji strony to robisz to normalnie u siebie na komputerze i wrzucasz na serwer, nic więcej.

komentarz 24 listopada 2015 przez stempels Początkujący (380 p.)
Dzieki za odpowiedz :)
komentarz 24 listopada 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Spoko, mam nadzieję że już w miarę rozumiesz co i jak ;)
komentarz 25 listopada 2015 przez niezalogowany
Pięknie wytłumaczone dla zielonych :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 452 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 2,570 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2018 w Offtop przez Jan Machelski Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 1,566 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2015 w Offtop przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...