• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

960m i5-4210h czy 860m i7 5700hq?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
212 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2015 w Offtop przez lukaszgo3 Początkujący (440 p.)
Witam wszystkim

Znajomy przymierza sie do zmiany laptopa, niestety utknelismy troche na wyborze pomiedzy 960m i5-4210h a 860m i7 5700hq. Laptop będzie sluzyl glownie do gier, Co polecacie?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2015 przez Roths Użytkownik (590 p.)
Jeżeli ma służyć głównie do gier to zadaj sobię pytanie, czy to musi być laptop? Za tą samą cenę złożysz paro-krotnie lepszy komputer, z pewnością bardziej nacieszysz się nowymi wydaniami na nim :)
komentarz 16 listopada 2015 przez lukaszgo3 Początkujący (440 p.)
Sam jestem posiadaczem stacionarki i nie uznaje "gamingowych" laptopow, ale jak juz napisalem nie jest to sprzęt dla mnie, tak więc laptop.
komentarz 16 listopada 2015 przez Roths Użytkownik (590 p.)
Spróbuj wytłumaczyć koledze, że laptop jest potrzebny jedynie kiedy studiujesz, pracujesz, po prostu przenosisz się z miejsca na miejsce. :) Jeżeli natomiast chce tylko grać i sporadycznie wykonywać na nim prace - komputer.
komentarz 16 listopada 2015 przez lukaszgo3 Początkujący (440 p.)
Kolega tydzień temu skończył studia i z tej okazji sprawai sobie nowy sprzęt.
Tłumaczyłem mu ale laptop jest dla niego wygodniejszy + w nowym mieszkaniu nie ma miejsca na stacionarke.
0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2015 przez morius323 Obywatel (1,410 p.)
Jeżeli już chcesz laptop(choć do gier znacznie lepiej wybrać pc) to wydaje mi się, że zestaw z i5 i 960m będzie wydajnieszy i tym samym będziesz mógł grać w coś nowszego. :) Jakiś czas temu też chciałem kupić laptop ale dobrze przeanalizowałem sobie sprawę i jednak wybrałem pc - większa wygoda pracy, jest tańszy w porównaniu z laptopem o podobnej wydajności, no i oczywiście możliwość rozbudowy.
0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
960m to odgrzany kotlet 860. 960 wspiera nowego DX, ot różnica. Procesory w grach też będą miały zbliżoną wydajność. W laptopach ważne jest chłodzenie. Musi być kultura pracy inaczej podzespoły nie roziwną skrzydeł i się przepłaci za coś, czego się nie użyje. W tym wypadku na to bym zwrócił uwagę oraz na cenę, bo configi do gier mają bardzi zbliżoną wydajność. Kwestia tylko w jakiej paczce będą siedzieć, tam pokażą różnicę, dlatego wybierająć lapka patrzy się na konkretny model, a nie na config. W lapkach może być tak, że słabsze configi radzą sobie lepiej, bo mają lepszą kulturę pracy.
0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2015 przez lukaszgo3 Początkujący (440 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 263 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2016 w Sprzęt komputerowy przez Alex5 Początkujący (420 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 180 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 401 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Lahimowicz Początkujący (300 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...