• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Raspberry Pi - po co, na co

Object Storage Arubacloud
0 głosów
234 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez GameProgrammer Obywatel (1,140 p.)
Jakieś 3 lata temu usłyszałem w technikum informatycznym o Raspberry Pi, który jest ciekawym urządzeniem dla programistów, itd.

Jeżeli jestem programistą c++ to czy taki sprzęt może mi się przydać? I właściwie do czego? Wiem że zastosowania mogę znaleźć na internecie, ale zwykle to były jakieś wynalazki które wykraczają poza zakres mojej wiedzy. A mnie interesuje czy można z tym zrobić coś ciekawego ucząc się programowania. Bo nie rozumiem idei tego urządzenia :D

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 15 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Jeśli nie widzisz zastosowania to znaczy, że nie jest Ci on potrzebny i możesz zająć się innymi zagadnieniami.
komentarz 15 listopada 2015 przez GameProgrammer Obywatel (1,140 p.)
Ludzie myśleli że Internet do niczego się nie przyda. Jak widzimy jakieś urządzenie pierwszy raz to też nie widzimy w nim zastosowania. Wiem że wokół tego urządzenia jest sporo szumu, toteż interesuje mnie czy jako programista mógłbym z tym coś ciekawego zrobić. Jeżeli widzę na internecie że ludzie tworzą z tego jakieś alarmy, podgrzewacze,monitoringi, to widzę tutaj praktyczne zastosowania których ja nie potrzebuję. Moje pytanie to czy ja jako programista c++ mogę osiągnąć jakieś korzyści z posiadania tego, i jakie jeśli istnieją.
komentarz 15 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Jeśli nie chcesz tworzyć alarmów, podgrzewaczy, itp. to okazuje się, że Raspberry jest zwykłym komputerem i to co na nim zrobisz równie dobrze możesz zrobić na zwykłym komputerze/laptopie więc Raspberry nie jest Ci potrzebny.

Raspberry mógłby być pomocny jako serwer przy tworzeniu programów sieciowych ale z pomocą np. VirtualBox może mieć kilka(naście) maszych połączonych w sieć i znowu Raspberry nie jest Ci potrzebny.

---

Raspberry ewentualnie może być przydatny jako serwer, który chodzi cały dzień schowany w szafie do którego masz dostęp z desktopa, laptopa, tabletu i smartfona.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 432 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,012 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,005 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dawidson957 Początkujący (350 p.)

92,679 zapytań

141,582 odpowiedzi

320,065 komentarzy

62,041 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...