• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bootstrap i porządek w kodzie, jak go utrzymać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
377 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2015 w HTML i CSS przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Hey :)

Zacząłem się uczyć Bootstrapa i mnie naszły takie myśli- używanie tych kolumn i wierszów jest przyjemne, natomiast jest pewna rzecz- wewnątrz komórek powinienem pakować następne divy, które już sobie sam okoduję w CSS?

Np mam 2 komórki, jedna o rozmiarze 9, druga o rozmiarze 3. W tej większej chcę, by znalazła się zawartość. Powinienem w takim wypadku utworzyć wewnątrz tego diva (komórki) kolejnego diva, którego sobie nazwę Content i na nim operować? Wydaje się to poprawne, ale z drugiej zaś strony, generacja dodatkowego kodu jest ogromna...

 

Jak żyć?
komentarz 8 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Bootstrap i porządek w kodzie

Jedno się z drugim gryzie ;)

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 12 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
wybrane 13 listopada 2015 przez Surykat
 
Najlepsza
Bootstrap to nie narzędzie do tworzenia stron tylko do prototypowania - jeżeli chcesz pisać dobrze strony to możesz się wzorować na tym co w bootstrapie jest ale produkcję piszesz od zera - sam, poprawnie i bez nadmiaru.
komentarz 13 listopada 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Alles klar, nie mam doświadczenia w używaniu takich rozwiązań. ;) Dziękuję.
komentarz 13 listopada 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Ciekawe stwierdzenie, że Bootstrap służy tylko do prototypowania stron. Jednak zauważyłem, że większość firm w branży tworzy strony w tym i moja na Bootstrapie albo na innym frameworku tego typu. Fajnie jakbyś trochę rozwinął myśl, bo coś nie do końca sprawa wygląda tak, że strony są tylko prototypowane w Bootstrap, ba strony są prototypowane, ale w zupełnie innym narzędziu totalnie nie związanym z jakimkolwiek kodem. Prototypo można robić np. w którymś z narzędzi opisanych tutaj: http://mashable.com/2012/06/07/mockup-tools/#Lz6pDwoa3SqJ
komentarz 13 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Oczywiście, że sa tworzone strony oprarte o Bootstrapa - ale on się nie nadaje chociażby ze względu na brak prefixu vendora w klasach, czy masakryczną nadmiarowość kodu, który trzeba wygenerować żeby "jakoś to wyglądało". 

Twórcy bootstrapa sami nie ukrywają, że kod pozostawia wiele do życzenia, bo jest tworzony właśnie, aby złożyć na szybko ramy jakiejś strony.

http://www.zingdesign.com/5-reasons-not-to-use-twitter-bootstrap/

http://www.htmlcenter.com/blog/the-bootstrap-framework-controversy-should-you-use-it-or-not/

Z mojego punktu widzenia dużo lepszym wyjściem jest zastosowanie Material Design. 

Oczywiście nigdzie nie powiedziałem, że strony są prototypowane tylko w Boostrapie. Oczywiście, że są narzędzia w których nie trzeba wpisać linijki kodu. 

Podsumowując, to z mojego punktu widzenia Bootstrap jest bardzo kiepskim wyborem jeżeli chodzi o tworzenie kodu produkcyjnego ponieważ nie nadaje się do tego (oczywiście to moje zdanie). Oczywiście autor tematu sam zauważył, że używanie bootstrapa jest nieoptymalne. Wygodne dla średnio rozgarniętej małpy - ale niewydajne.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 474 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2022 w HTML i CSS przez Piotrek2713 Mądrala (5,380 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 832 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez Chisorq Obywatel (1,680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 406 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2016 w HTML i CSS przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...