• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bootstrap - jak modyfikować elementy frameworka?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
828 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez Chisorq Obywatel (1,680 p.)

Hejka, czaruje od kilku dni w bootstrapie i chce wykorzystać go w moim projekcie. No ale jak wiadomo, każdy projekt jest inny ,a przynajmniej być powinien. Bootstrap oferuje w miare fajne i responsywne menu, ale załóżmy, że jestem łapczywy i chcę nieco zmodyfikować to menu. Nie mówię tu o jakichś mega zmianach, ale no chociaż kolor należy zmienić albo zmienić nieco wielkość. 

Ale do rzeczy, chcę wiedzieć jak odwołać się do tych komponentów w CSS. Na przykład:

mam <button class="btn btn-lg" type="button">Duży przycisk</button> - jak mogę w css zmienić np jego kolor, albo dodać box shadow? Da się w ogóle? Ta sama sytuacja w przypadku menu:

<nav class="navbar navbar-inverse navbar-static-top"> to jest pasek menu rozciągający się na całą szerokość stronki. W jaki sposób mogę to zmniejszyć, albo jakkolwiek odwołąć się do tego w CSS?

komentarz 16 sierpnia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Pobierz sobie Bootstrapa w formie .zip - wypakuj go i w pliku .css (bootstrapa) możesz zmieniać co chcesz.

Jeśli dobrze znalazłem, to jest to ten plik w strukturze folderów, którą wypakowałeś: https://github.com/twbs/bootstrap/blob/master/dist/css/bootstrap.css 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
wybrane 19 sierpnia 2016 przez Chisorq
 
Najlepsza

Ściągasz plik bootstrap.css, tworzysz plik custom.css
Następnie używasz Zbadaj element i w ciągu kilku sekund kopiujesz selektor CSS i modyfikacje wprowadzasz w custom.css. Ja tak przynajmniej robię robiłem gdy używałem tego frameworka.

Np.:

.qa-form-light-button {
    padding-left: 0;
}
komentarz 17 sierpnia 2016 przez compl Początkujący (320 p.)
Tak, to jest najszybsze rozwiązanie, sam tak robię ;)

Jeśli zależy Ci na redukcji nadpisów w CSS to możesz te zmiany robić bezpośrednio w pliku bootstrapa z tym że musisz się wtedy liczyć z tym, że będą trudności jeśli będziesz chciał podmienić pliki bootstrapa np. ze względu na aktualizację.
+1 głos
odpowiedź 16 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
Ściągasz Bootstrapa jako zbiór plików LESS i stosujesz jako zbiór mixinów. Tyle.
0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Załaduj swój plik .css za tym bootstrapowym i w nim normalnie styluj elementy i odwołuj się np. do .navbar, .btn-lg itd.
komentarz 16 sierpnia 2016 przez Chisorq Obywatel (1,680 p.)
do takich elementów jak przycisk się odwołasz, fakt, ale do takich? <nav class="navbar navbar-inverse navbar-static-top">
1
komentarz 16 sierpnia 2016 przez niezalogowany
klasa navbar-inverse definiuje styl. wywal ją i daj swoją lub po prostu nadpisz ją w swoim arkuszu css. googlaj co dane klasy robią i te które odpowiadają za  wygląd albo wywalaj i dawaj swoje albo nadpisuj ;) Ps. polecam gorąco, sam z tego korzystałem na początku: https://kursbootstrap.pl

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 376 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2015 w HTML i CSS przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 474 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2022 w HTML i CSS przez Piotrek2713 Mądrala (5,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 406 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2016 w HTML i CSS przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...