• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ustawienie koloru głównego div'a tzw. kontenera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,119 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2015 w HTML i CSS przez Roths Użytkownik (590 p.)
edycja 8 listopada 2015 przez Roths

Cześć. Oglądając poradniki pana Mirosława postanowiłem samemu zacząć coś tworzyć dla zabawy. Otóż próbuję obecnie zrobić coś w stylu kafelkowego designu który stworzył Pan Mirosław w Kurs HTML odc. 3. Moim problemem jest to, że gdy utworzę kolor tła w sekcji body (css) na powiedzmy czarny, a następnie dodam główny pojemnik div o nazwie container chciałbym mu nadać kolor biały. W efekcie chciałbym uzyskać boczne ściany na stronie w kolorze czarnym, a całą stronę zawartą w tym białym divie. Nie wiem jaki popełniam błąd w moim zapisie więc wstawiam screen ponieważ pomimo zmiany koloru wewnątrz #container {} cała strona nadal posiada barwę nadaną w sekcji body.

Tak wygląda strona obecnie:

A chciałbym aby wyglądala powiedzmy tak, gdzie to białe to div container:

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 listopada 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 8 listopada 2015 przez Roths
 
Najlepsza

Jeśli zapisujemy kolor po angielsku to nie dajemy # - dajemy go tylko w przypadku zapisu szesnastkowego (tak jak masz w 3 linii).

Czyli powinno być:

background-color: white;

Albo:

background-color: #fff;

 

komentarz 8 listopada 2015 przez Roths Użytkownik (590 p.)
Zapamiętam na przyszłość, aczkolwiek nie rozwiązuje to problemu :/ Strona nadal posiada ubarwienie podane w body, a div po nadaniu jakiegokolwiek koloru nie zmienia się.
komentarz 8 listopada 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
A masz coś wpisane w tego diva czy jest pusty? Jeśli nie masz nic to wpisz coś (albo ustaw wysokość przez CSS), być może wcale ten div na stronie nie jest widoczny bo nic w nim nie ma (czyli ma domyślnie wysokość 0).
komentarz 8 listopada 2015 przez Roths Użytkownik (590 p.)
Wpisuje divy i zaczyna się coś pojawiać, aczkolwiek wcześniej gdy wykonałem projekt na podstawie kursu i zmieniałem tam wartość, tzn. zmieniałem wart. w divie, nie było to widoczne na stronie. Wykonam cały projekt i zobaczę czy efekt się utrzyma.
komentarz 8 listopada 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Okej, trzymam kciuki aby się udało :)
komentarz 8 listopada 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Ziomek, znasz taki kolor jak #white? crying

 

komentarz 8 listopada 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Div się nie pokaże jak nie dasz mu width, height, padding, albo wpiszesz w niego text :)
komentarz 9 listopada 2015 przez Roths Użytkownik (590 p.)

Sorry ziomek, wczoraj zacząłem się uczyć crying

+1 głos
odpowiedź 8 listopada 2015 przez PolskiMyster Użytkownik (660 p.)
przed white się nie daje #
komentarz 9 listopada 2015 przez Roths Użytkownik (590 p.)
Dziękuję! :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 287 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2018 w HTML i CSS przez Mikołaj Użytkownik (780 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 220 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2020 w HTML i CSS przez eugi Użytkownik (570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 608 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w HTML i CSS przez El Lirón Obywatel (1,320 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...