• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wirus na poczcie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,289 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2015 w Offtop przez sekut1626 Obywatel (1,210 p.)
edycja 3 listopada 2015 przez Eryk Andrzejewski

Witam, mam problem z pocztą przez przypadek kliknąłem na link od znajomego ( byl to jakiś link z skryptem .php) i teraz z mojej poczty wysyłane są wiadomości z tym linkiemdo innych osób jakie mam w kontaktach.

Hasło do poczy było zmieniane, komputer skanowany i nic nie pomaga :/

Wie może ktoś co z tym problemem zrobić ?

Sam już nie wiem jak zabrać sie za to...

 

treść wiadomości która zostaje rozsyłana :

"Hello !

New message, please read LINK OCENZUROWANY

tutaj podpis osoby od kórej JA dostełm początkowo tą widomość"

 

PROSZĘ O ROZWAGĘ Z TYM LINKIEM, BY SAMEMU NIE ZAINFEKOWAĆ SWOJEGO KONTA POCZTOWEGO

Proszę nie wstawiać niebezpiecznych linków, ktoś może przypadkiem kliknąć i będzie po ptokach

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)

Było nie podawać tego linka jako link, a jako tekst surprise

Też miałem podobną sytuację. Szukałem informacji na ten temat i dowiedziałem się, że ktoś może się pode mnie podszyć. Mianowicie jak wysyłasz list na poczcie, możesz podpisać się jako ktokolwiek. Tak samo jest z pocztą e-mail: ktoś kto ma Twój adres e-mail, może wysyłać maile do innych i dopisać sobie Twój e-mail jako nadawca: https://support.google.com/mail/answer/50200?hl=pl

Moim rozwiązaniem było usunięcie konta pocztowego i stworzenie nowego.

komentarz 3 listopada 2015 przez sekut1626 Obywatel (1,210 p.)
okej sorki za podanie linka

 

a jak na tym koncie mam maseeee kont ważnych, m.in. konta bankowe, portale społeczosciowe, allegro i wiele tego typu kont na tym adresie e-mail ?
komentarz 3 listopada 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
Też miałem, bo to było moje jedyne konto - pozmieniałem adres e-mail w tych serwisach na nowy.
komentarz 3 listopada 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
ale kasowanie konta to jest już ostateczność, bo co jeśli mamy naprawdę unikalną nazwę konta, której już nigdzie nie uzyskamy? najlepiej byłoby napisać maila do administracji takiej domeny na której mamy maila. Może oni coś poradzą.
komentarz 3 listopada 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Pamiętaj, masz nauczkę. Nigdy nie klikaj w linki niewiadomego pochodzenia. Też na pocztę dostałem takiego maila - od wychowawczyni. Nie byłoby w tym nic dziwnego(no poza samym linkiem), gdyby nie to, że pisała po angielsku :D
komentarz 3 listopada 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)

@Eryk Andrzejewki: Haha laugh

Jeżeli chodzi o mój przypadek, to nawet nie wiem kiedy to się stało. Generalnie nie klikam w podejrzane linki cheeky Dowiedziałem się o tym dopiero, gdy poczta zablokowała wysyłany spam i wróciła go na moją skrzynkę. Potem okazało się, że to trwało jakiś czas, a ja nawet o tym nie wiedziałem.

W sumie i tak przymierzałem się do zmiany konta e-mail, a ta sytuacja tylko to przyśpieszyła laugh

komentarz 3 listopada 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Hmm, musiałbym posprzątać moje inne maile bo są tak zapieprzone, że szok :D

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 270 wizyt
+3 głosów
8 odpowiedzi 368 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2020 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 413 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2020 w Offtop przez Geralto Nowicjusz (160 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...