• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

php przeładowanie strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,474 wizyt
pytanie zadane 31 października 2015 w PHP przez michal Mądrala (5,560 p.)
Robię stronke na ktorej bede miał formularz za pomocą którego bedzie moża  filtrować i wyświetlać rekordy z bazy danych. Rozumie że mogę to zrobić tak: Formularz wysyłam do pliku php, plik ten wysyła zapytanie do bazy, po czym wybiera konkretne dane, zapisuje je w zmiennych sesyjnych, robi przekierowanie na strone na której bedzie tabela i w tabeli dane pobrane ze zmiennych.

Teraz moje pytanie jak zrobić by na jednej stronie był formularz, następnie pod nim tabela która zmieniała by się dynamicznie po każdej zmianie parametrów w formularzu i naciśnięciu przycisku szukaj? Czy takie coś jest trudne w wykonaniu?

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 października 2015 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy na temat jQuery lub PHP to nie wiem czy dasz radę takie cudo wykonać: :)

Przeanalizuj sobie: http://jsfiddle.net/JF6FA/

Dopnij do tego API napisane w PHP :) i będziesz miał wszystko co chcesz :) Jeśli tego nie rozumiesz to nie mogę Ci pomóc :)

komentarz 31 października 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
jQuery znam dość dobrze, php znam na tyle ze potrafie obslugiwac baze danych. Dzięki za pomoc, przyglądne się temu kodowi którymi przesłałeś to możę sie pokapuje. Pozdrawiam.
komentarz 31 października 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
+1 Tutaj opisałem kiedyś jak działa PHP , myślę, że @michał zrozumiesz czemu javascript trza użyć tutaj ;)

https://forum.pasja-informatyki.pl/64895/formularz-nie-wysyla-plikow-na-server?show=64903#a64903
0 głosów
odpowiedź 31 października 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
technologia ajax jquery coś takigo chcesz osiagnać http://blog.piotrnalepa.pl/demo/jquery-tabela/#
0 głosów
odpowiedź 31 października 2015 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

Nie wiem czy to pomoże ale możesz się pobawić z header()

header("Location: plik.php");
komentarz 31 października 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Tak header przekieruje do pliku. Jak dobrze to zrozumiałem to chciałby to zrobić w ten sposób uzupełnia formularz nastepnie uzupelnia tabele  a na końcu wysyła dane do bazy i wyświetla komunikat czy zostały poprawnie zaaktualizowane czy nie.
komentarz 31 października 2015 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
No ale jak się tego nie umie zrobić w PHP to nie wiem czy ogarnie się to jeszcze asynchronicznie :)
komentarz 31 października 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Tak dla osoby początkującej będzie to trudne do zrobienia. Zrobienie formularza w php z przekierowaniem na inna stronę to nie jest aż tak trudne, trudniej jest zrobić pobieranie danych za pomocą technologi ajax.(dynamicznie)
0 głosów
odpowiedź 31 października 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Miałem na mysli takie coś jak na allegro, lub otomoto, oczywiście nie az tak bardzo rozbudowane. Popostu chodzi mi o to zeby wybrane z bazy rekordy pojawialy sie na tej samej stronie co formularz, bez przeladowywania strony.
komentarz 31 października 2015 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
Odpowiedź: jQuery oraz jakieś proste API w PHP które wyświetla dane w JSON i AJAX. Jak nie ogarniasz którego z tych czynników to to będzie droga przez mękę :)
komentarz 31 października 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Heh coś tam mi świta, tylko bez szału. Macie jakaś stronke na której bylo by to przystepnie wytumacznone?
0 głosów
odpowiedź 31 października 2015 przez niezalogowany

Ajax

<script type="text/javascript">
$().ready(function() {
$("#div").load("http://example.com?typszukania=wartosc");
});
</script>

 

0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Znacie może jakąś strone na której było by objaśnione działanie tego API z Ajax? Szukam juz jakiś czas informacji i nie moge tego ogarnąć. Czy możę lepiej zainwestować w jakaś książke, ewentualnie jaką?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,078 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2018 w PHP przez Radosław Foltyński Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 104 wizyt
pytanie zadane 14 października 2018 w PHP przez Piotr Zakrzewski Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 350 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2016 w JavaScript przez rucin96 Użytkownik (500 p.)

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...