• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Neostrada - prędkość znacznie niższa niż w umówie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,066 wizyt
pytanie zadane 22 października 2015 w Offtop przez MatiiTv Gaduła (3,790 p.)

Witam. Dwa miesiące temu zmieniłem dostawcę internetu na Orange (do 10 mb na sekundę) dostałem router pocztą, podłączyłem, aktywowałem. Wtedy internet miał to 10mbs faktycznie. Od jakiegoś czasu wyczułem, ze internet jest znacznie wolniejszy, zalogowałem sie do panelu, i moim oczom ukazało sie to:

 

Informacje o sieci ADSL
Stan linii: Zsynchronizowana
Prędkość linii – Wysyłanie (Kb/s): 431
Prędkość linii – Pobieranie (Kb/s): 1430
Sam nie wiem co o tym sądzić, ale mi to nie pasuje bo nie da sie odtworzyć filmiku na YouTube S jakości 320p
Informacje o połączeniu z Internetem

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Jak sam piszesz masz opcje DO 10Mb/s czyli teoretycznie prędkość pobierania jest zgodna z umową (o ile się nie mylę to w opcji do 10Mb prędkość minimalna to 1Mb/s). Prędkośc wysyłania zdaje mi się że minimalna powinna być 512Kb/s czyli masz troszkę za mało ale głowy nie dam czy tyle jest, musiałbyś sprawdzić w umowie.

W każdym razie mówisz że wcześniej było dużo lepiej więc w pierwszej kolejności zamiast pisać tutaj powinieneś zadzwonić/napisać do Orange i tam pytać dlaczego jest tak a było lepiej ;)

komentarz 22 października 2015 przez MatiiTv Gaduła (3,790 p.)
Tak, wiem. Tak zrobię, ale ten wątek napisałem po to, zeby sie dowiedzieć czy ktos miał taki problem i czy udało mu sie go rozwiązać :)
komentarz 22 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Rozumiem, ja osobiście jestem użytkownikiem Neostrady od dawien dawna (jeszcze za czasów TP SA i modemów na USB) i problemów nie miałem nigdy żadnych.

Właśnie ten dawien dawny czas temu miałem prędkość 1Mb i wszystko grało. Nie tak dawno temu miałem prędkość do 10Mb i wg niektórych testów Internet miał prędkość nawet prawie 11Mb. A w chwili obecnej mam prędkość do 80Mb i prędkość jaką uzyskuję to około 40Mb także do prędkości najwyższej z umowy też mi daleko ale jestem zadowolony, jest ogólnie wszystko w porządku ;)

Jak mówiłem skontaktuj się jak najszybciej z Orange, może robią coś gdzieś na łączach i stąd te problemy? Na prawdę nie wiem. Od jak długiego czasu odczuwasz to spowolnienie?
komentarz 22 października 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Może też być sytuacja podobna do mojej - stara centrala do której jest dopięty :)

Nie ważne, że ludzi mają za duzo do niej dopiętych - hajs się zgadza.

Wygrać nie wygrasz z nimi. W moim przypadku przeniesienie do innego dostawcy nie wchodzi w grę bo ... wszyscy korzystają z tej jednej centralki na miedzi ;)

Bezprzewodowe odpadają bo to uryna u mnie, a sprawę załatwiłem przez znajomą ;) Internet hula do dzisiaj :D
komentarz 22 października 2015 przez MatiiTv Gaduła (3,790 p.)
Nie chcę używać niekulturalnych słów, ale oni tam chyba sobie ze mnie jaja robią. Przed chwila nie miałem w ogóle internetu, status ADSL "Trwa synchronizacja" po chwili patrzę i... Prędkość spadła do 423kb/s i pobierania 1219kb/S. Dzieje sie tak od ok. miesiąca, i stopniowo spada lub wzrasta. Tylko kiedy wzrasta, następnego dnia spada. Z tego co wiem to w mojej małej miejscowości jest stare okablowanie, tylko sąsiad ma z Netii, która jest na tym samym okablowaniu to tam internet śmigał według SpeedTestu prędkość pobierania 9mb/s. Nie wiem co oni tam w TP robią, ale to bardzo denerwujące.
komentarz 22 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
@KamilKulig jak najbardziej coś takiego może być, tyle że kolega pisze, że najpierw faktycznie miał 10Mb a po pewnym czasie nagle zrobiło się lekko ponad 1Mb. Coś wątpliwe wydaje mi się to aby nagle dopieli tyle nowych osób, że aż internet zwolnił 10-krotnie ;)

@MatiiTv to na co czekasz? Bierz telefon w dłoń i dzwoń, wątpię abyś od razu wszystko wyjaśnił ale może chociaż czegokolwiek się dowiesz.
komentarz 1 listopada 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Arek - nie musieli dopiąć tylu klientów. Gdy podpisujesz umowę, masz 14dni na wypowiedzenie umowy. Przez ten czas bądź dłuższy mozesz mieć nałożony priorytet łącza i Internet hula ;) Oczywiście to podbiega pod teorie spiskowe, ale różne historie się słyszy ;)
komentarz 11 listopada 2015 przez MatiiTv Gaduła (3,790 p.)
edycja 11 listopada 2015 przez MatiiTv
To bardzo możliwe! Przez pierwsze 14 dni internet śmigał, miał w konfiguracji ustawione faktycznie PRĘDKOŚĆ LINII DO 10MB/S a internet śmigał i miałem cały czas 8/9 mb/s cały czas. Potem zaczęły się problemy, a prędkość linii spadła DO 1.5mb/s Więc według mnie powinienem mieć do 10 mb/s ustawione, a mieć co najmniej 1 mb/s, a nie DO 1.5mb/s.

Tylko nie wiem co mam powiedzieć na infolini...
–2 głosów
odpowiedź 22 października 2015 przez krystian904 Mądrala (6,820 p.)
edycja 22 października 2015 przez krystian904
W umowie jest że ci musza dostarczyc 1mb. Czytanie dokładne umowy się opłaca. A to 10 mb to "pic". I dodatkowo mozesz zabezpieczyc wi-fi hasłem .
komentarz 22 października 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Co ma zabezpieczenie Wi-Fi hasłem, skoro linię mu synchronizuje na wartości jakie podał ?
komentarz 22 października 2015 przez MatiiTv Gaduła (3,790 p.)
Jak korzystam z komputera to mam wifi w modemie wyłączone zeby inne urządzenia podłączone do sieci sie nie synchronizowany i łącze sie kablem ale to ilnic nie zmienia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 406 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt

92,579 zapytań

141,431 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...