• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dostępna pamięć ram znacznie niższa niż zainstalowana - HP Pavilion Gaming 15

Object Storage Arubacloud
0 głosów
405 wizyt
pytanie zadane 20 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez Kaerv Użytkownik (500 p.)
Witam,

przez przypadek zauważyłem, że na moim HP Pavilion Gaming 15-ec0047nw dostępne jest 5,9 GB RAM z zainstalowanych 8 GB. Laptop jest nowy, niewiele w nim robiłem poza zainstalowanie sterowników do grafiki i dźwięku ze strony hp.

Co powinienem zrobić, żeby odzyskać te swoje 3 GB ramu? Z góry dzięki za odpowiedź.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 października 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Szybkie guglowanie podpowiada, że prawdopodobnie 3GB zostało zarezerowowane dla zintegrowanej karty graficznej. Jeśli chcesz zmniejszyć lub masz osobną kartę graficzną, to powinno dać się to zmienić w BIOSie.
komentarz 20 października 2020 przez Kaerv Użytkownik (500 p.)
Bios do którego udaje mi się dostać jest jakiś taki skromny. Mam tu tylko kilka opcji i nigdzie nie jest wspomniane o ustawieniach grafiki albo pamięci grafiki. Zresztą niewiele mogę tutaj zmieniać.

Próbowałem wejść do biosu na inne sposoby (f1, f2, f8, f10) ale niczego ciekawego nie znalazłem. Muszę zaktualizować bios, żeby mieć dodatkowe opcje, czy po prostu coś robię nie tak?

Dodam, że tak, mam osobną kartę graficzną i tak, faktycznie te 3GB zabiera mi zintegrowana grafika (sprawdziłem w ustawieniach wyświetlania)
komentarz 20 października 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Bios do którego udaje mi się dostać jest jakiś taki skromny

AFAIK gdzieś jakiś "tryb zaawansowany" powinien być schowany, ale szczegółów Ci nie podam.

komentarz 20 października 2020 przez Kaerv Użytkownik (500 p.)
Tak, faktycznie hp howa te zaawansowane ustawienia.

Czyli mogę np Wyłączyć totalnie integre? Nie przeszkodzi to przy dwóch monitorach?
komentarz 20 października 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Trudno powiedzieć, sorry :/
komentarz 20 października 2020 przez Kaerv Użytkownik (500 p.)
Raczej martwię się tym czy obrazu nie stracę xd Ale dzięki za nakierowanie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,066 wizyt
pytanie zadane 22 października 2015 w Offtop przez MatiiTv Gaduła (3,790 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,776 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...