• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwsze CV jak powinno wyglądać?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
697 wizyt
pytanie zadane 7 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Jak powinno mniej więcej wyglądać pierwsze CV kiedy doświadczenie jest ==0 ? Chcę się zgłosić na praktyki, ale nie wiem jak swoje CV przygotować. Może ktoś mi pomoc?

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 7 października 2015 przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
Zależy do jakiej firmy startujesz :) skoro nie masz doświadczenia w pracy wpisz swoje osiągnięcia - działalność w kole naukowym, jakieś projekty w których uczestniczyłeś, napisz czym się interesujesz. Coś, co pokaże, że jesteś ambitny, w domu troche nad sobą pracowałeś. Chyba, że jeszcze nie robiłeś nic i wymyśliłeś sobie "zostanę programistą, pójdę na praktyki" - żaden pracodawca nie weźmie na siebie ciężaru jakim jest nic nie umiejący pracownik, którego trzeba przeszkolić a nie wiadomo nawet, czy ma predyspozycje. Pamiętaj, że trochę się tu odwraca na Twoją niekorzyść sprawa: to nie Ty masz coś do zaoferowania firmie, tylko ona Tobie - nie bardzo masz podstawy do negocjacji wynagrodzenia, czasu pracy itd. - na Twoje miejsce będzie mnóstwo chętnych zapewne. Powinieneś mieć coś, co Cię wyróżni. Zadbaj o to, by CV było ładne, czytelne, by pokazywało plusy Twojego ewentualnego zatrudnienia. Powtarzam: napisz, czego dokonałeś, może jakieś wolontariackie projekty, może masz coś z czego jesteś dumny, może udzielasz się jakiejś fajnej społeczności? Ostatnio modne jest wstawianie nicków z forów - np. początkujący pentesterzy wstawiają nicki z rozwal.to, gdzie można zobaczyć z jakimi zadaniami sobie radzili, a elektronicy to wiadomo - nicki z elektrody czy podobnych. Warto pomyśleć o swojej stronie z portfolio - ładnej graficznie, przejrzystej, gdzie będziesz mógł wstawić efekty swojej pracy :)
komentarz 7 października 2015 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Pamiętaj, że mówimy o praktykach nie pracy. Ale w ofercie firmy jest jasno napisane: "jeśli nie umiesz javy, my cię nauczymy". Więc mam dobre myśli. Programuje w Pythonie i mam zrobione kilka prostych projektów obiektowo. Myślę, że jak uda się i mnie zaproszą, to będę mógł odpowiedzieć na pytania.
komentarz 8 października 2015 przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
Skoro tak piszą - nic, tylko uderzać do nich! Czy praktyki, czy praca, moje rady są uniwersalne  ładne, czyste, poprawne CV (może warto skorzystać z jakiegoś ładnie graficznego szablonu?), które pokaże, że już coś umiesz i że Ci zależy :)

 

Powodzenia na rozmowie, daj znać jak efekty :)

Podobne pytania

+4 głosów
2 odpowiedzi 1,264 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,383 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez betman Bywalec (2,630 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,699 wizyt
pytanie zadane 14 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez demotywatorking Obywatel (1,210 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...