• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

pierwsze CV do oceny

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,685 wizyt
pytanie zadane 14 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez demotywatorking Obywatel (1,210 p.)

Przeczytałem kilka tematów dostępnych tutaj, żeby starać się nie powtarzać błędów innych i naskrobałem dzisiaj swoje pierwsze cv.

cv

Zastanawia mnie czy nie usunąć w ogóle pozycji z językiem polskim oraz czy dodać na końcu jakiś podpunkt z zainteresowaniami.
Zdaję sobie sprawę, że może to wyglądać dość biednie, ale nigdy nie miałem talentu do opisania siebie i swoich umiejętności, ale coś jeszcze postaram się dodać do profilu.

3
komentarz 14 września 2017 przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)

komentarz 8 minuty temu przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,370 p.)

https://interviewme.pl/blog/jak-powinno-wygladac-cv

 

Jak to umiejętnie zrobić?

  • dodaj do osiągnięć procenty,

 

Co ta strona pisze za głupoty to ja wymiękam. 

komentarz 14 września 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
faktycznie, moj blad sorka
komentarz 14 września 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
CV po angielsku robisz tylko jak za granicę aplikujesz. Jak dla mnie to śmieszne, jeżeli ktoś CV po angielsku pisze.
komentarz 14 września 2017 przez demotywatorking Obywatel (1,210 p.)
A pisanie kodu, komentarzy itp. po angielsku też tylko wtedy, gdy pracuję za granicą?
komentarz 14 września 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Nie wiesz, gdzie twój kod trafi dalej, po za tym jest łatwiej po angielsku napisać słowo, niż po polsku pięć, a jak sam pewnie wiesz tak już się przyjęło, że pisze się po angielsku głównie, tak samo jak to, że CV na terenie danego kraju pisze się w języku jaki obowiązuje na tym terenie. Jak chcesz to napisz CV po angielsku, ale moim zdaniem więcej osób to rozbawi, niż zaimponuje.
komentarz 15 września 2017 przez TenGumis Gaduła (3,440 p.)
Nie musi imponować, wystarczy że jest wymagane. Krakowski oddział Motorolii i Ericsona przyjmuje CV tylko w takich językach więc chcąc otrzymać pracę w Polsce w którejś z tych firm musisz mieć CV po angielsku.
komentarz 15 września 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
CV po angielsku? Jesteśmy w Polsce i językiem oficjalnym jest język polski. CV (zwł. resume) po angielsku się tworzy inaczej i nie wystarczy tylko od tak po prostu CV tylko przetłumaczyć na inny język.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 września 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Bez urazy, ale to wygląda strasznie brzydko. Staraj się poskładać by to było jakoś zoorganizowane:

===============

Dane kontaktowe, zdjęcie

===============

Profil zawodowy - kilka słów o sobie oraz planach w czym chcesz się rozwijać, maks 4 dania

===============

Doświadczenie - praca, jak nie masz to własne projekty z minimalnym opisem

===============

Edukacja

===============

Umiejętności: ja np podzieliłem na narzędzia oraz umiejętności, czyli np TDD to umiejętność, a Git to narzędzie. Z tym, że były obok siebie jakby w jednej sekcji

===============

Języki - bez polskiego

===============

Zainteresowania - związane z programowaniem, ale jak napiszesz programowanie webowe to wyglądas na idiote, wpisz też coś co serio lubisz, ale nie kino, muzyka, filmy.
1
komentarz 15 września 2017 przez niezalogowany

CV po angielsku? Jesteśmy w Polsce i językiem oficjalnym jest język polski. CV (zwł. resume) po angielsku się tworzy inaczej i nie wystarczy tylko od tak po prostu CV tylko przetłumaczyć na inny język.

Rozwiniesz? Bo ja na przykład kupiłem sobie szablon w jezyku angielskim i go przetłumaczyłem. Nie widzę jakiejś szczególnej różnicy pomiędzy polskim, a angielskim CV.

Niektóre firmy ulokowane w polsce wymagają przesłania CV w języku angielskim (czasem nawet w ofercie napisanej po polsku jest takie wymaganie). I nie są to [tylko] kolosy typu HP, czy Google.

3. Brak doświadczenia zawodowego - na pewno? Może jakiś wolontariat? Może uczyłeś dzieciaki podstaw programowania. Z doświadczenia wiem, że jest mało ludzi, którzy nie mają co wpisać w tą rubrykę. ;) Jeśli coś było, możesz krótko opisać za co byłeś odpowiedzialny.

Wpisywać w "doświadczenie" rzeczy typu "uczyłem dzieci programowania"? Przecież to brzmi głupio. Tu chodzi imo o udokumentowane doświadczenie zawodowe. Jak nie ma się doświadczenia, to można całkowicie wywalić to pole i pomyśleć nad sekcją "umiejętności". I zwiększyć marginesy. <:

4. Nie wpisałeś swoich umiejętności miękkich, a to ważne, chodzi tu o takie rzeczy jako komunikacja, praca w zespole, organizacja pracy etc.

W CV? Nope. W ogóle unikałbym samooceny i słów typu "jestem komunikatywny, kreatywny, pomysłowy". Bo zamieszczenie czegoś takiego zaprzecza to tym trzem rzeczom. 

5. Fragment o Tobie umieściłabym gdzieś na górze. Choć zastanowiłabym się, czy jest sens umieszczać.

Jak uda się to ciekawie i zwięźle sformułować, to tak (można tam wrzucić coś w takim schemacie - "jestem [zawód], stworzyłem [jakiś twój projekt], chciałbym cośtam"). Tylko to powinny być dosłownie 3-4 krótkie zdania. Takie hasło reklamowe twojej osoby. Tutaj imo tego jest za dużo i jest... Nudne.

Po drugie, zainteresowania się podaje techniczne albo naukowe. Nikogo nie interesuje, że lubisz kotki, czy lubisz biegać.

Bez przesady, u mnie jest wpisane m.in. cardistry i rekruterzy często pytają "co to, jak to, pokażesz sztuczkę". Jak ktoś ma ciekawe zainteresowania, nawet niepowiązane z nauką, to polecam wpisać. Można pominąć 5-10 minut rekrutacji mówiąc o czymś zupełnie niezwiązanym ze stanowiskiem. (-:

Ale fakt, "świnki morskie" brzmi wybitnie źle. 

komentarz 16 września 2017 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)

Zainteresowanie świnkami morskimi? Bez jaj... usuń to, bo to wygląda jakby CV było tworzone z jakichś gotowców. Po drugie, zainteresowania się podaje techniczne albo naukowe. Nikogo nie interesuje, że lubisz kotki, czy lubisz biegać.

W korpo rekruterami na pierwszym etapie są ludzie, którzy dużą wagę przykładają do psychologii kandydatów. Jak to się powszechnie mówi, a którego to określenia nie lubię: umiejętności "mientkie".

Sam miałem to interesujące doświadczenie przyjmować CV od różnych osób i zawsze mnie ciekawiło, jakie to ludzie mają - czasem - orientalne zainteresowania. Dobrze mieć ciekawych ludzi w zespole. Jeśli świnki morskie to jest jego prawdziwe zainteresowanie to czemu nie. Wg mnie kolumna "Hobby" służy zaprezentowaniu siebie, a nie "O mnie" albo "Moje aspiracje", bo w tych kolumnach jest w 99% lanie wody.

komentarz 16 września 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Nie chcę mi się czytać wszyzstkiego, ale odnosnie zainteresowania:

 

Miałem wpisane LARPy na rozmowie. Podczas rozmowy spytano mnie co to jest i opowiadał o tym z pasją oraz rekruter był tym zainteresowany (bo sam dopytywał po moim wywodzie). Węc nie tylko technologiczne są spoko. Jak nie zapomne to wrzucę tutaj swoje CV dzisiaj - podobno niezłe pod względem czystości z tego co dowiedziałem się od rekruterów (na targach, w pracy itd.)
komentarz 27 września 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Zainteresowanie świnkami morskimi? Bez jaj... usuń to, bo to wygląda jakby CV było tworzone z jakichś gotowców. Po drugie, zainteresowania się podaje techniczne albo naukowe. Nikogo nie interesuje, że lubisz kotki, czy lubisz biegać.

Rekruterką nie jestem, ale popieram te wypowiedzi nad moją!

Jeśli ktoś od dzieciaka lubi psiaki, nabrał wiedzy z zakresu kynologii, a od kilku lat z wielką pasją zajmuję się tresurą psów i życia sobie bez tego nie wyobraża to czemu ma tego nie wpisać?

I to równie dobrze może być cokolwiek innego...dla mnie (i jestem pewna, że nie tylko dla mnie) taka osoba od razu wyróżnia się na tle innych ;)

Ale fakt, jeśli ktoś miał rok świnkę morską, lubił sobie ją głaskać i tyle...albo raz w tygodniu film obejrzy, muzyki z eski posłucha no to takie Zainteresowania: filmy, muzyka, świnki morskie trochę nie na miejscu.

0 głosów
odpowiedź 18 września 2017 przez demotywatorking Obywatel (1,210 p.)

cv

W tym momencie wygląda to tak. Co do szkoły średniej to wpisać całą szkołę z czasem trwania czy tylko wpisać, że mam dyplom technika informatyka?

Usunąłem wpis o świnkach morskich, rzeczywiście może to niedorzecznie wyglądać, ale tak, interesują mnie świnki, kiedyś sam je miałem.

Co do projektów, to taki zwykły projekt o chacie warto zostawić? Co prawda napisałem go od zera, ale wydaje mi się, że taki projekt wygląda mało profesjonalnie, więc może jednak usunąć całą zakładkę z Experience?
Dodatkowo mógłbym tam wpisać mój drugi, nieco większy projekt gry przeglądarkowej, ale ona jest o Pokemonach, więc chyba jeszcze gorzej będzie wyglądać od chatu?

Tyle pytań, ponieważ nigdy wcześniej nie pisałem CV i nie wiem co warto wpisać.

1
komentarz 19 września 2017 przez nesse Nowicjusz (100 p.)

W tym momencie wygląda to tak. Co do szkoły średniej to wpisać całą szkołę z czasem trwania czy tylko wpisać, że mam dyplom technika informatyka?

Wpisz tak samo, jak studia i koniecznie zaznacz, że masz tytuł zawodowy - technik informatyk, np.:

Technikum Informatyczne XYZ w Iksowie 2010-2017

specjalność: XYZ, uzyskany tytuł zawodowy: technik informatyk

albo

 technik informatyk

Technikum Informatyczne XYZ w Iksowie 2010-2017

specjalność: XYZ,

Tyle pytań, ponieważ nigdy wcześniej nie pisałem CV i nie wiem co warto wpisać.

Kto pyta nie błądzi, ale warto przejrzeć artykuły na temat pisania CV. :) Ku mojemu zaskoczeniu, w każdej branży wygląda to nieco inaczej.

Tutaj jest cała strona poświęcona aplikowaniu do pracy:

https://interviewme.pl/blog

https://porady.pracuj.pl/jak-napisac-dobre-cv/ 

Co do projektów, to taki zwykły projekt o chacie warto zostawić? Co prawda napisałem go od zera, ale wydaje mi się, że taki projekt wygląda mało profesjonalnie, więc może jednak usunąć całą zakładkę z Experience? 
Dodatkowo mógłbym tam wpisać mój drugi, nieco większy projekt gry przeglądarkowej, ale ona jest o Pokemonach, więc chyba jeszcze gorzej będzie wyglądać od chatu?

Ja bym dała, choćby dlatego, że nie masz innego doświadczenia. Ale tu lepiej Ci podpowiedzą branżowi wyjadacze. ;) A że Pokemony? Phi. Mnóstwo dorosłych ludzi biegało po mieście i łapało Pokemony... Myślę, że nikt nie poczuje się zgorszony takim projektem w CV.

0 głosów
odpowiedź 27 września 2017 przez demotywatorking Obywatel (1,210 p.)

cv

Pozmieniałem co nieco w cv. Czy takie się już nada (oczywiście po zmianie z XXX na prawdziwe dane)?
Tylko jedna uwaga, napisałem plain PHP, chodzi o to, że chciałem napisać, że projekt na początku był pisany w czystym php. Czy to może tak zostać czy powinienem to zmienić?

0 głosów
odpowiedź 1 października 2017 przez demotywatorking Obywatel (1,210 p.)

cv

Przepisałem swoje cv na polski, angielskie wyślę tylko tam, gdzie będą tego wymagali.
Mógłby ktoś do niego zajrzeć czy nie ma jakichś błędów i ewentualnie podpowiedzieć co jeszcze można zmienić?

Z góry dzięki :)

komentarz 2 października 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Linki do witryn (twoich projektów) nie działają (ten pierwszy)

Brak informacji jak uruchomić drugi projekt(github)

AJAX to technologia a nie język. To samo z MVC. To wzorzec a nie język, jak używam abstract facotry to również mam się chwalić?

Podobne pytania

+4 głosów
2 odpowiedzi 1,226 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 612 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 333 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Andek Początkujący (360 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...