• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W rubryce host w celu skonfigurowania bazy danych w phpMyAdmin ma być podany 'localhost' czy '127.0.0.1'?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
907 wizyt
pytanie zadane 3 października 2015 w SQL, bazy danych przez Krzysiek_34 Mądrala (6,080 p.)

Mam dylemat i się zastanawiam czy w pliku configuracyjnym config.inc.php w phpMyAdmin w celu skonfigurowania bazy danych ma być podany 'localhost' czy '127.0.0.1' (adres IP).

Wariant nr 1:

$cfg['Servers'][$i]['host'] = 'localhost';

Wariant nr 2:

$cfg['Servers'][$i]['host'] = '127.0.0.1';

 

Który wariant jest prawidłowy? Jak uważacie?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 października 2015 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Przecież to są de facto równoznaczne zapisy.
komentarz 3 października 2015 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,080 p.)

OK, wielkie dzięki.

A co oznacza taki zapis w pliku konfiguracyjnym config.inc.php w phpMyAdmin?:

$cfg['Servers'][$i]['AllowNoPassword'] = true;

Zamiast true jest jeszcze do wyboru false.

Ja mam podany true.

komentarz 3 października 2015 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Nie wiem co to oznacza, ale pma powinien mieć docsy :P

Na chłopski rozum to pozwala na logowanie bez hasła
0 głosów
odpowiedź 3 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Eh, nie rozumiem co ty masz za ciągły problem z bazą danych i to na localhoście...

Co do tego pytania to localhost i 127.0.0.1 to jest to samo więc nie widzę żadnej różnicy i oba warianty są zapewne prawidłowe.

A tak ogólnie to baza w XAMPPie w mojej ocenie nie wymaga żadnej konfiguracji. Wystarczy zainstalować XAMPPa, uruchomić MySQL i tyle, baza od razu działa. Można od razu wejść do phpmyadmin, stworzyć sobię bazę danych podając tylko jej nazwę i od razu można działać... Nie rozumiem więc skąd tyle pytań o konfigurację bazy danych. No chyba że chcesz utworzyć sobie użytkownika i hasło do bazy (domyślnie jest od razu użytkownik root bez hasła) to wtedy musisz jeszcze to zrobić, ale po co? Zakładam że pewnie Twój komputer nie jest publicznie dostępny w internecie ani nie robi za serwer więc nie widzę sensu zakładania hasła. Chyba, że masz dużo komputerów w swojej sieci lokalnej i otworzysz serwer na tą sieć no to wtedy możesz sobie założyć to hasło czy użytkownika ale to tylko tyle, po co jakieś inne zmiany z hostem itp?

komentarz 3 października 2015 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,080 p.)
Nasłuchałem się na youtubie różnych osób jak konfigurować phpmyadmina w celu konfiguracji i założenia bazy danych. O tym temacie czytałem też na różnych forach i myślałem, że tak trzeba zrobić, bo inaczej baza danych może nam nie działać tak jak powinna. Mowa też o tamtych niby poprawkach.
komentarz 3 października 2015 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,080 p.)
OK, dzięki za wskazówki. Temat jest zamknięty.
komentarz 3 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
To za dużo i nie potrzebnie się nasłuchałeś. Założenie bazy sprowadza się do wpisania nazwy, wybrania kodowania i kliknięcia na przycisk. I tylko tyle.

Nie ma sprawy, mam nadzieję, że już wszystko działa jak należy ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 213 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,056 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 6,034 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...