• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak dodać domyslny link do własnej strony html np: www.cos.pl

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,598 wizyt
pytanie zadane 19 września 2015 w HTML i CSS przez szymon567 Początkujący (340 p.)
mam stronke html a usłyszałem od kolegi że ten tutaj główny koleszka dobrze  sie zna i na yotube to nagrywał.

co do pytania to mam stronke html i nikt nie może wejsć jak podaje taki link odrazu po zrobieniu wieć pomyślałem że pewnie trzeba zrobic domyślny link ale nwm slaby jestem w te klocki moze ktoś pomoże?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 września 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Yyy że co?

Jeśli dobrze zrozumiałem to chciałbyś zrobić tak, że gdy znajomy wpisze np. u siebie w domu w przeglądarkę adres Twojej strony to mu się ona otworzy tak? Jaki podajesz koledze link i gdzie jest ta strona? U Ciebie na komputerze?
komentarz 19 września 2015 przez szymon567 Początkujący (340 p.)
TAK~!~~TAK TAK POMOŻESZ?
komentarz 19 września 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Pomogę, ale to jest zupełnie inaczej niż myślisz...

Nie można sobie od tak jak ty to mówisz "przypisać linku". Pomyśl co by to było, jakbym teraz ja sobie np. "przypisał" do swojej strony link miroslawzelent.pl, a ty byś sobie facebook.com do swojej strony przypisał? No raczej średnio :) Jakby każdy mógł sobie jakiś link przypisać to by było zupełnie bezsensowne.

Ale do rzeczy. Sprawa wygląda tak, że aby strona była dostępna w Interncie musi znajdować się na komputerze podłączonym do sieci i odpowiednio skonfigurowanym - komputer taki nazywamy serwerem. Możesz zrobić ze swojego komputera serwer, ale to jest zupełnie nie opłacalne - strona powinna być dostępna cały czas dla każdego więc Twój komputer musiałby być cały czas włączony czyli rachunki za prąd znacznie by wzrosły. Do tego sprawa połączenia internetowego, konfiguracji tego wszystkiego, ciągłości zasilania itd... Krótko mówiąc postawienie strony na swoim komputerze odpada. Należy skorzystać z hostingu - jest to tak prosto mówiąc udostępnianie miejsca na jakimś serwerze do postawienia strony. Jest wiele firm oferujących usługi hostingowe. Niektóre robią to za darmo, inne za opłatą. Rzecz jasna, darmowe hostingi są gorsze, posiadają więcej ograniczeń itd. ale jak na małą pierwszą stronę myślę, że wystarczą. Z darmowych hostingów jakie moge polecić to cba.pl (zawsze na górze każdej strony jest wyświetlana jedna reklama) i hostinger.pl (bez reklam). Z płatnych polecam hekko.pl (najtańszy hosting już od 50zł/rok). Żeby Twoja strona była widoczna w sieci musisz więc wybrać jakiś hosting i na niego wrzucić pliki swojej stronki.

Teraz co do adresu. Nie ma tak, że przypisujesz sobie dowolny adres od tak i go masz. Nazywa się to właściwie domeną i trzeba ją wykupić. Domeną jest przykładowo miroslawzelent.pl czy facebook.com. Jeśli chcesz mieć jakiś adres dla swojej strony sprawdzasz najpierw czy domena jest wolna, jeśli tak to kupujesz ją i dopiero wtedy kierujesz tak, aby wskazywała na serwer na którym są pliki Twojej strony. Tutaj również jest wielu rejestratorów, wiele końcówek domen (.pl, .eu, .com i masę innych). Jest też druga opcja uzyskania adresu dla strony - kupując hosting lub rejestrując się na darmowym hostingu masz możliwość wybrania darmowej subdomeny - czyli taki jakby adres strony ale nie jest to Twoja własna domena. Przykładowo jeśli miałbyś stronę na cba.pl to możesz wybrać sobie jakiś adres z końcówką cba.pl np.: mojastrona.cba.pl (jeśli oczywiście taki adres byłby wolny).

Uf, myślę że trochę Ci wyjaśniłem. Przeczytaj sobie jeszcze mój artykuł tutaj http://pasjaonline.pl/poczatkujacy-webmaster-2-koszty-wlasnej-strony-internetowej/ - też wszystko to jest opisane.
komentarz 19 września 2015 przez szymon567 Początkujący (340 p.)
ale ,ale nie rozumiem gdzie moge kupić ten link albo nwm powied poprostu krok po kroku co zrobić plisss
komentarz 19 września 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Dobra pytanie - czy chcesz za coś płacić czy wolałbyś na razie, aby wszystko było za darmo?

Za darmo - będziesz miał adres w postaci przykładowo: mojastrona.cba.pl (cba) albo mojastrona.esy.es (hostinger, chociaż mają jeszcze inne końcówki) i hosting, który na prostą stronę wystarczy.

Płatne - adres do strony w postaci przykładowo: mojastrona.pl, mojastrona.com, moajstrona.eu i tym podobne (trzeba patrzeć jaki będzie wolny) oraz w miarę przyzwoity serwer. Najtańszy płatny hosting jak mówiłem mogę polecić za 50zł/rok, rejestracja domeny na pierwszy rok (z końcówką .pl) będzie za około 10-15zł. Później po roku serwer dalej za tyle samo, przedłużenie ważności domeny .pl już około 50-60zł. Przy płatnych usługach trzeba się liczyć z corocznymi kosztami jeśli będziesz chciał utrzymać stronę.

Powiedz najpierw czy idziesz w wariant darmowy czy płatny to będę dalej proponował.

Podobne pytania

–7 głosów
5 odpowiedzi 4,480 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 793 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2017 w HTML i CSS przez artur321 Początkujący (350 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,903 wizyt
pytanie zadane 3 września 2015 w HTML i CSS przez Duffer Początkujący (260 p.)

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...