• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Usunie mi wszystkie pliki, czy nie? Instalacja Ubuntu

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
472 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Cześć. Instaluję Ubuntu na VirtualBox, ale wyskoczył mi o taki komunikat: 

Chodzi mu że nie ma oprogramowania na virtual box'ie i wszystkie pliki usunie które są na virtualbox'ie, czy chodzi mu o cały mój komp?

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
wybrane 10 kwietnia 2015 przez HaKIM
 
Najlepsza
Jeżeli uruchomiłeś to na wirtualizowanym systemie - w tym wypadku użyłeś oprogramowania VirtualBox - jak sam nazwa mówi, jest on wirtualizowany więc tak samo jak DOSBox, z którym też sie obawiałem, nie usunie nic tylko stworzy wirtualne środowisko, oddzielne więc możesz spokojnie instalować.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Czyli klikuśkać "Zainstaluj", tak?
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
Tak. Bo instalujesz to na virtualu
komentarz 9 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Spoczko. Jak usunę wszystkie pliki to miejcie mnie w opiece. : p
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
niema obawy :)
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez fobos Obywatel (1,400 p.)
Przecież możesz wypróbować system bez instalacji...
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Jeżeli instalujesz na fizycznym dysku wybór jest jeden - > "Użycie innego rozwiązania". Będziesz wtedy widzieć, czy masz wolne miejsce. Zawsze przed zainstalowaniem nowego systemu polecam najpierw obejrzeć kilka tutoriali na YouTube.

 

Jeśli instalujesz w Virtualbox - nic się złego nie stanie. Każdy system ma swój wirtualny dysk twardy i użycie zaznaczonej przez Ciebie opcji czyści tylko ten dysk.
0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Kicany Gaduła (3,220 p.)
Jak już odpowiedź padła, w virtualboxie tworzysz przestrzeń, która zostanie użyta do instalacji danego systemu. Czyli jeżeli wyczyścisz tą przestrzeń to tylko ten plik który stworzyłeś na potrzeby virtualki.

Ps. Baw się i testuj bo to daje największą frajdę ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 284 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,939 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 496 wizyt

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,878 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...