• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadanie, czy na pewno poprawnie sformułowane?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
129 wizyt
pytanie zadane 17 września 2015 w JavaScript przez No Lime Gaduła (4,540 p.)

Witajcie. Dzisiaj na lekcji otrzymałem zadanie do wykonania w języku JavaScript. Jest to przerobiona treść zadania ze strony interkl@sa do wykonania w języku C++, jednakże na w/w stronie dotyczy to wyszukania NAJWIĘKSZEJ wartości z tablicy a moje zadanie polega na obliczeniu średniej z elementów tablicy.

Niżej zamieszczam przerobione zadanie (otrzymaliśmy zadanie w formie zdjęcia) a pod zdjęciem orginał.

W jaki sposób ja wykonałem zadanie? Stworzyłem funkcję która przyjmuje parametr odpowiadający za ilość szufladek do tablicy a samo wpisywanie danych odbywa się za pomocą prompta. Spójrzcie sami: http://codepen.io/anon/pen/avNJqM

Nie jestem pewny czy uporałem się z tym zadaniem na maksymalną ilość punktów. Nie wiem czy zadanie które ja otrzymałem jest poprawnie skonsturowane w przypadku liczenia średniej. Jak mógłbym ewentualnie poprawić to żeby faktycznie otrzymać największą ilość punktów ? Dziękuje za odpowiedź

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 września 2015 przez Comandeer Guru (601,930 p.)
Math.max.apply(null, tablica) - tak to się robi w normalnym świecie ;) nie wiem po co wymyślać koło na nowo...
komentarz 17 września 2015 przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
Zgadza się, to również zadziała i jest zgrabniejsze. Natomiast jesteśmy na etapie pętli i wykorzystywania jej do tablic więc tym sposobem mieliśmy to zrobić. To nieformalna wytyczna... to, że zrobiłem to wszystko w funkcji przyjmującej jeden argument już jest traktowane jako coś nadprogramowego.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 559 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 817 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2015 w C i C++ przez UczenUczen1 Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 87 wizyt

92,618 zapytań

141,467 odpowiedzi

319,784 komentarzy

62,000 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...