• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książki do nauli C++

Object Storage Arubacloud
+1 głos
268 wizyt
pytanie zadane 16 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez matir85 Bywalec (2,410 p.)

Witam.

Planuje zakup książek do nauki C++. Mam pytanie co do treści w dwóch tytułów. A mianowicie czy opłaca się zakupić n/w pozycje razem i czy one się uzupełniają czy zakup jest nie opłacalny bo się dublują z materiałem. Nadmienię że książki chcę kupić na helion.pl w promocji 2z1.  Ewentualnie proszę o wskazanie dwóch pozycji do nauki C++, które się będą uzupełniać i które polecacie. Za pomoc z góry dzięki.

Książki to:

Język C++. Szkoła programowania. Wydanie VI - Stephen Prata

 C++. Przewodnik dla początkujących - Alex Allain

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 16 września 2015 przez Rafał Darłak Początkujący (410 p.)

Witam. Kilka miesięcy temu przestudiowałem lekturę Stephena Praty. Jak najbardziej ją polecam. Znakomita pozycja do nauki C++. Wszystko jest bardzo szczegółowo opisane, pod koniec każdego rozdziału masz pytania kontrolne, czyli odrobina teorii, oraz zadania, czyli odrobina praktyki. Wspomniałeś, że będziesz kupował w promocji 2 za 1 w wydawnictwie Helion. Jeżeli lubisz rozwiązywać zadania algorytmiczne itd. poleciłbym Ci najnowszą pozycję Piotra Wróblewskiego Algorytmy, struktury danych i techniki programowania. Wydanie V . Miałem okazję przeczytać wydanie IV i jak najbardziej polecam. Podstawowe algorytmy grafowe itd. w dodatku pokazana implementacja w języku C++. Jeżeli jednak książka do algorytmów nie przypadnie Ci do gustu, polecam również Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty. Kupiłem ją pewnego razu, gdy zamawiałem w promocji 2 za 1 w Helionie. Nie miałem juz czego kupować, to wybrałem ją. Dosyć przyjemnie się czyta, Według mnie jest to książka dla osób, które juz miały styczność z programowaniem, ale w przypadku gdy nie będziesz miał czego już zamówić, wybierz ją. Na pewno kiedyś Ci się przyda.

+1 głos
odpowiedź 16 września 2015 przez Newtonik Gaduła (3,660 p.)
Pierwsza propozycje którą podałeś czytam i polecam. Autor dokładnie tłumaczy zagadnienia i co najważniejsze zaczyna od podstaw. Jest również wiele ćwiczeń podsumowujące działy. Ja jeszcze czytałem przed nia Symfonię Pana Jurka Grębosza i też polecam. Tłumaczy jeszcze bardziej niz książka Praty. Przed kupnem książki przerób kurs Pana Mirosława Zelenta. A z tych dwóch książek na twoim miejscu wybrałbym Szkołę Programowania C++. Ps. Przepracowanych za tak długi wywód :) Jak coś to pytaj
komentarz 16 września 2015 przez matir85 Bywalec (2,410 p.)
Kurs już przerobiłem a nie chce zaczynać obiektowego bez ugruntowaną wiedzy podstawowej.
0 głosów
odpowiedź 16 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Sam czytam Szkołę programowania S. Praty i powiem Ci, że jest świetna :) To znaczy jest pisana takim szczegółowym językiem, autor zaznajamia czytelnika z pojęciem obiektowości już od pierwszych kartek, ale pod względem wiedzy i przekazu jest fanstastyczna, polecam :)
0 głosów
odpowiedź 16 września 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Szkołe programowania mam zamiar kupić gdy skończę c++ przewodnik dla początkujących, autor dobrze tłumaczy każdy temat(jak narazie mam przeczytane 1/4), jedynym negatywem jest a raczej są niektóre zadania pod koniec działu, tzn. 3 na 5 są ok, do pomyślenia, do zrobienia, ale jedno lub dwa, to jakiś nagły skok o kilka "poziomów" wyżej, wymagane kilkaset linii kodów, jednakże i tak polecam.

Btw. Gdzie mogę otrzymać taką promocję(link czy jakaś czasowa promocja)?
komentarz 16 września 2015 przez matir85 Bywalec (2,410 p.)


Btw. Gdzie mogę otrzymać taką promocję(link czy jakaś czasowa promocja)?

 

helion.pl

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 208 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 413 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 375 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...