• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka programowania z książki

+1 głos
160 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez amelia.cpp Użytkownik (650 p.)
Hej,

Aktualnie przerabiam książke "Język C++. Szkoła programowania" (autor: Stephen Prata). Czy znacie jakieś dobre metody na to jak uczyć się programowania z książek? Tak żeby wprowadzić sobie więcej praktyki i nauki logicznego myślenia. Chciałabym poszerzyć swoje praktyczne umiejętności i nie wiem jak się za to zabrać ¯\_(ツ)_/¯. Może zna ktoś jakieś fajnie metody na uczenie się efektywniej programowania z książki?

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia przez mrspock1 Gaduła (3,620 p.)
edycja 14 kwietnia przez mrspock1
Po prostu analizować listing, czytać jak po kolei program się wykonuje, i sprawdzać bez komputera jak działa i czy nie ma błędów. Przy analizie należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca jak wykonuje się kod gdy zmienna sterująca pętli przyjmuje początkową i końcową wartość w pętli, bo w tym miejscu jest najwięcej błędów. Może się zdarzyć że źle ustawimy zakres początku i końca pętli albo w tych momentach inne zmienne przyjmują złe wartości.

Nauczenie się tego polepsza myślenie i ułatwia wyszukiwanie błędów, bo naprzód sprawdza się kod przez jego przeczytanie a dopiero jak to nie pomaga, robi się testy umieszczając dodatkowe linie testowe w kodzie i otwierając program.
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia przez Siemił Obywatel (1,820 p.)
Radze uczyć się jednocześnie z kilku materiałów. Większa możliwość że któreś tłumaczenie do Ciebie lepiej trafi. Powinnaś też pisać coś swojego na boku. Albo korzystać ze stronek z zadaniami, które będziesz mogła poćwiczyć.
–1 głos
odpowiedź 13 kwietnia przez profesorek96 Nałogowiec (48,550 p.)
Polecam czytać, analizować. Następnie przepisać kod na komputer, spróbować go uruchomić i znowu analiza.

Dobrym pomysłem są własne projekty, wiem że możesz mieć ciężko z pomysłem na projekt odpowiedni do twoich umiejętności. Myślę że ten artykuł powinien ci pomóc:

https://profesorek96.blogspot.com/2018/11/co-mam-programowac-pomys-na-projekt.html
komentarz 13 kwietnia przez Ehlert Mędrzec (163,260 p.)
Daj sobie siana z promocją tego posta, bo nic on nie wnosi, poza zdjęciem, które można wygooglać.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 339 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 129 wizyt
pytanie zadane 21 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Siusiakov Użytkownik (520 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 265 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

63,367 zapytań

109,637 odpowiedzi

229,050 komentarzy

44,351 pasjonatów

Przeglądających: 254
Pasjonatów: 17 Gości: 237

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...