• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Numer który dzwonił .....nie istnieje :)

Object Storage Arubacloud
+1 głos
115 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia w Urządzenia mobilne przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Wczoraj zadzwonił do mnie numer +48 786 ... ...  Nie zdążyłem go odebrać, po około 10 minutach oddzwaniam i operator (Play) odegrał komunikat coś w stylu "numer nie istnieje, proszę sprawdzić czy dobrze wpisałeś numer" (coś mniej więcej takiego). Ja numer wybrałem z listy numerów do mnie dzwoniących. Jak to wyjaśnić? Miewacie podobne sytuacje? :)

Z 3-4 lata temu, jakoś tak w okresie wirusa made in China, miałem inną sytuację. Ktoś do mnie dzwonił, nie zdążyłem odebrać, oddzwoniłem pod ten numer po paru minutach i osoby które odbierały telefon były zdziwione że do nich dzwonię - nie dzwoniły do mnie, ani nikogo innego w ostatnim czasie!!! Też niezłą zagadka, przytrafiło mi się to wtedy kilka razy. Nie wiem jak to wyjaśnić. Wirus / robak w telefonie??

Macie / mieliście podobne sytuacje?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 kwietnia przez Velta Maniak (52,370 p.)
wybrane 27 kwietnia przez reaktywny
 
Najlepsza
Operatorzy """telemarketerów""" najwyraźniej intencjonalnie tworzą przekierowanie na nieistniejący numer, żeby wcisnąć swoje nagranie komuś innemu bez obaw o obciążenie łącza.
komentarz 27 kwietnia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Operatorzy komórkowi nie mogą tego ukrócić?
1
komentarz 27 kwietnia przez Velta Maniak (52,370 p.)
Cóż... najwidoczniej są sprawy ważne i ważniejsze. :)

Chociaż bardzo to dziwi w wydźwięku ustawy o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej, która obowiązuje już od prawie roku.
+1 głos
odpowiedź 27 kwietnia przez Benek Szeryf (91,110 p.)
Raczej się nie oddzwania na takie głuche numery, bo jak masz tel. na abonament, to może nabić spory rachunek. Inna sprawa, że da się podszywać pod numery. Były takie ataki opisane na niebezpieczniku, że podszywano się pod pracownika banku. Atakujący podnosił wiarygodność poprzez zachęcenie, by ofiara sprawdziła numer na stronie banku i porównała go z tym, z którego dzwoni atakujący.
komentarz 28 kwietnia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Oddzwaniam na numery, bo sprzedaje "graty" na OLX i klienci dzwonią zapytać o nie. Nigdy, po samym numerze, nie wiem do kogo dzwonię :)

To ciekawe co piszesz, niezłe jaja :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 442 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2017 w Urządzenia mobilne przez vegettossj4 Początkujący (480 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 103 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2016 w Urządzenia mobilne przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
+6 głosów
7 odpowiedzi 1,420 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2016 w Urządzenia mobilne przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...