• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Musze podłączyć dysk do takiego interfejsu - wie ktos jaki kabel musze kupic, zeby pasowalo do tego oto zdjecia?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
91 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia w Sprzęt komputerowy przez habibi1337 Nowicjusz (130 p.)
zamknięte 8 kwietnia przez habibi1337

Do tego interfejsu musze podlaczyc dysk hdd, ale nie wiem jaki kabel musze kupic

komentarz zamknięcia: uzyksanie odpowiedzi

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)

Liczb pinów by się zgadzała do Slimline SATA connector, natomiast coś mi się wymiary nie zgadzają. Mógłbyś zmierzyć ile mm to całe złącze ma?

Najlepiej też podaj jaki model HDD masz, bo jeśli to faktycznie jakiś dziwny slimline SATA, to to podaje tylko 5V napięcia (gdzie normalny SATA power connector podaje 3.3V, 5V i 12V), a dysk może wymagać innego napięcia.

1
komentarz 8 kwietnia przez habibi1337 Nowicjusz (130 p.)

Całe złącze ma długość 15/16mm, wcześniej do tego laptopa miałem podpięty dosyć stary dysk już WD3200BPVT, chciałem wymienić na nowszy i się okazało, że złącze łączące dysk z laptopem jest uszkodzone. Poniżej podsyłam końcówkę wejścia uszkodzonego kabla do laptopa.

komentarz 8 kwietnia przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
Jaki laptop/model to jest? To może być jakieś customowe złącze.
1
komentarz 8 kwietnia przez habibi1337 Nowicjusz (130 p.)
HP Pavilion g7
komentarz 8 kwietnia przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
TBH ponieważ to jest jakiś custom, to rozwiązaniem jest wrzucenie w google (ew w aliexpress) "HP Pavilion g7 hdd connector", bo to jest rodzaj kabla, który potrzebujesz.
komentarz 8 kwietnia przez habibi1337 Nowicjusz (130 p.)
Dobra, dzięki za pomoc

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 561 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 275 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez kukuwiku Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 329 wizyt

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...