• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie ip musze wpisac w programie zeby ktos mogl sie ze mna polaczyć

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
503 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2018 w C# przez daniel500013 Użytkownik (850 p.)
Witam mam pewne pytanie ponieważ ostatnio chce stworzyć sobie prosty chat ale żeby to zrobić mój kolega musi się ze mną jakoś połączyć i mam pewne pytanie jakie ip muszę wpisać zeby mój kolega mógł się ze mną połączy ipv4 czy zwykle publiczne ip które znajdę na stronie mojeip.pl ?
komentarz 23 sierpnia 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Jeżeli obaj jesteście w tej samej sieci lokalnej to ip twojego komputera. Samo publiczne ip raczej nie wystarczy.
komentarz 24 sierpnia 2018 przez daniel500013 Użytkownik (850 p.)
1. Nie jesteśmy w tej samej sieci.

2.Dlaczego samo ip publiczne nie wystarczy ?
komentarz 24 sierpnia 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Dlatego, że tak jak ty masz ip np. 83.31.1.5 tak samo takie ip może mieć jeszcze n osób. Jest to tylko adres routera przez który uzyskujesz dostęp do Internetu. Nasuwa się oczywiście pytanie jak w takim razie router rozpoznaje akurat ciebie z tych n osób i wie, że to do ciebie mają trafić dane. Tego nie jestem pewien, ale wydaje mi się że to podobna zasada jak handshake(chociaż to raczej zabezpieczenie anty ddos).

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
IPv4 z Hamachi wpisz. Powinno działać. Kolega też niech to IP wpisze, tylko musicie być w tej samej sieci. Jeśli chcesz bez Hamachi musisz poszukać na internecie ( odpowiem jutro bo dziś jest już 22 )

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 8,842 wizyt
pytanie zadane 20 września 2015 w C i C++ przez Tomasstom Użytkownik (650 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,233 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2020 w C# przez MultiWu Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 141 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...