• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

chatGPT dla programistów. 5 sposobów na zwiększenie produktywności w IT

Object Storage Arubacloud
–1 głos
217 wizyt
pytanie zadane 14 marca w Java przez migatotech Początkujący (390 p.)

Jeśli jeszcze nie korzystasz z chatuGPT  albo chcesz dowiedzieć się jak jeszcze można wykorzystać AI do zwiększenia produktywności w pracy, to zapraszam na film.

https://youtu.be/YcUmnhXRkwA

4
komentarz 14 marca przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Czy nie wydaje Ci się, że trochę przesadzasz z postowaniem informacji o nowościach na kanale? Generalnie forum jest także do tego, aby móc pochwalić się swoimi materiałami, zaprosić ludzi na coś, co będzie związane z tematyką forum itd. Jest to mile widziane i po to jest wręcz specjalna kategoria "nasze projekty", gdzie można się czymś podzielić, zapytać o opinie, ocenę projektu.

Jednak powinno to być używane z rozsądkiem, a nie jak prywatna tablica ogłoszeniowa, gdzie można wrzucać wszystko. Nie chcemy na forum spamu, reklam i nachalnego zachęcania do czegoś. Cała Twoja aktywność to jest wrzucanie kolejnego tematu z kolejnym filmem co parę dni i obawiam się, że gdyby każdy tak robił, to nie byłoby tu można znaleźć nic innego oprócz rzeczy tego typu. Jeden temat, może drugi za jakiś czas, może trzeci za ileś miesięcy gdy zadzieje się coś nowego/ważnego/ciekawego - ok, ale nie co chwile informacje o każdym nowym filmiku. Prosilibyśmy, aby ograniczyć takie wpisy.
komentarz 14 marca przez migatotech Początkujący (390 p.)
no pewnie, można pominąć różne ciekawe dyskusje, które pojawiały się pod moimi postami. Jeśli moje treści się nie podobają administracji to mnie zablokujcie i nie będzie mnie na tym forum, ale uważam, że stracicie również wartościowe treści.
2
komentarz 14 marca przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Póki co nic nie napisałem o blokowaniu. Napisałem normalną miłą prośbę, aby ograniczyć posty o każdym swoim materiale, bo nie jest to Twoja prywatna tablica, gdzie postujesz do swoich obserwatorów. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ile na forum na co dzień pojawia się spamu i typowych reklam, gdzie ludzie/firmy próbują na różny sposób polecić swoje produkty czy materiały. Jest to często natrętny spam, uporczywa reklama, takie same jak zapewne dostajesz np. na maila i wątpię, że wtedy jesteś z tego zadowolony. Uważasz, że na forum nie powinniśmy nic z tego usuwać?

Każdy, komu coś usuniemy, może powiedzieć dokładnie to samo - że właśnie odebraliśmy możliwość ciekawych dyskusji pod wpisem, bo jego produkt/materiał jest przecież bardzo wartościowy. Ja w tym przypadku nigdzie nie oceniłem czy jest wartościowy czy nie, tylko poinformowałem, że to nie jest miejsce na wrzucanie co chwilę informacji o każdym nowym materiale. Jak wyobrażasz sobie forum, gdyby każdy z użytkowników wrzucał tu informację o każdym swoim wpisie na blogu/nagranym filmie/zrealizowanym projekcie itp.? Jeśli ktoś coś tworzy i publikuje, to zapewne dlatego, że też uważa, iż jego materiał jest wartościowy i również mogą być pod nim ciekawe dyskusje.

Dlatego raz jeszcze - świetne, że dzielisz się wiedzą i robisz materiały, fajnie że się z nami nimi podzieliłeś, raz na jakiś czas można, ale nie co chwilę informować o każdym.
komentarz 15 marca przez Panelinio Gaduła (4,440 p.)

Jeśli moje treści się nie podobają administracji to mnie zablokujcie i nie będzie mnie na tym forum, ale uważam, że stracicie również wartościowe treści.

Strach się bać D: 

komentarz 15 marca przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)

@migatotech, "te wartościowe treści" na jakiej podstawie wywnioskowałeś? Ta wartościowa treść zresztą jest w Internecie nie od dziś, setki anglojęzycznych i nawet polskich kanałów to zawiera, więc po prostu kopiujesz i powielasz swoim słowem.

Od dawna jest znany EventSourcing, zresztą jest mnóstwo artykułów, książek i najlepszej wiedzy specjalistycznej od Polaków jak: Sławomir Sobótka, Bottega IT Minds- którzy od lat robią szkolenia w tej kwestii jak i całego DDD i podejścia do tworzenia oprogramowania w ten sposób. To ja już w 2015 roku jeździłem na konferencje, gdzie były o tym tematy, też te prezentacje są od lat dostępne na youtube, czy to confitury, czy JUGI, czy Code Europe.

Więc ameryki nie odkrywasz, nie przekazujesz wiedzy która jest jakaś "nieznana", albo trudno dostępna, no na sam temat porównania NoSQL z SQL jest chyba tysiące tematów i to zresztą ludzi o wiele większym doświadczeniu czymś popartym. 
Apropos jakości: https://youtube.com/clip/Ugkxda6U7QN3MNz1o0BQdopBR4LPccRcrkPV?si=71N2NOfwEFG-P53m

Tez mnie zastanawia, jak można odrzucić zmiany, które gdzieś zostały zachowane, to zostały zachowane czy je odrzucono? 

komentarz 15 marca przez migatotech Początkujący (390 p.)
Jeśli dla Ciebie te treści wartości nie wniosły to niestety, ale wszystkim nie da się przypodobać.

Twoja logika sugeruje, że po co na konferencjach przekazują tą wiedzę, przecież książki już o tym są od dawna. Po co w ogóle tworzyć treści, skoro tematy są znane. No więc widzisz... nie wszyscy są tak obeznani jak Ty. Znam też osoby, które przeczytały wszystkie te książki i również znalazły coś dla siebie.

Co więcej nawet jeśli przeczytałeś już wszystko, byłeś na każdej konferencji, to rozmawiając z inną osobą, albo poznając inny punkt widzenia możesz spojrzeć na różne rzeczy z innej strony.

Zdziwiłbyś się jak jest dużo osób, które tych tematów nie znają pracując na pozycjach seniorskich od lat.

 

Ale ja się nie będę pchał na siłę, nie chcecie ze mną rozmawiać tutaj, to zapraszam na YT, tam będę odpowiadał od tej pory na komentarze.

 

Panie Arkadiuszu / Arek, mogłeś napisać mi wiadomość na privie, ale rozpętałeś gówno burzę, czy takiego hejtu potrzeba na forum? Trochę szkoda.
3
komentarz 15 marca przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jaką gówno burzę i jaki hejt masz na myśli? Na pewno wiesz czym jest hejt? To zachowania nienawistne i agresywne. Takich zachowań stanowczo nie potrzeba na forum i jeśli takie wypowiedzi się pojawią, to autorom zwrócimy uwagę i/lub wypowiedzi usuniemy. Póki co Ty podałeś argumentację, a następnie ktoś inny odpowiedział i się z nią po prostu nie zgodził, jakoś na to zareagował, uzasadnił swój pogląd, do czego ma prawo. Nie zabronię komentującym sądzić np. że Twoje treści nie są dla kogoś wartościowe czy też, że to jest tylko powielenie swoim słowem. Wstawiając coś na forum (czy ogólnie do internetu) musisz się liczyć z różnymi opiniami. Masz możliwość na nie nadal odpowiedzieć i się odnieść tak jak się podoba, a kolejni czytający mają prawo wyciągnąć własne wnioski czyja argumentacja ich przekonuje. Tak działa dyskusja.

Ja osobiście się akurat z argumentacją Wiciornego nie do końca zgadzam. To oczywiste, że innych treści jest już masa, ale często wystarczy że ktoś "powieli własnym słowem" i być może komuś innemu będzie łatwiej akurat jego sposób wypowiedzi zrozumieć, więc będzie to dla niego wartościowe. Nie analizowałem materiałów merytorycznie, więc pod tym kątem się nie będę wypowiadał. Jednak sam fakt, że tworzysz swoje materiały, które mogą dotrzeć do innych i być może ich też czegoś nauczyć, do czegoś zachęcić, mi się podoba. Natomiast dopóki wypowiedzi będą krytyczne, a nie obraźliwe, nienawistne, agresywne, w jakiś sposób dokuczliwe, to nie widzę powodu, abym miał komukolwiek zabronić wyrażenia opinii, nawet jeśli opinia jest krytyczna czy nawet jeśli mi się nie podoba.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 351 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 293 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2022 w Python przez patryk241 Użytkownik (700 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...