• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Samo restartujący się komputer

Object Storage Arubacloud
0 głosów
105 wizyt
pytanie zadane 29 lutego w Sprzęt komputerowy przez ozi Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry, po dołożeniu M2 na płytę i wyciągnięciu z HDDka kabla zasilającego (zostawiając przy tym połączenie do płyty głównej) komputer sam sie restartował, bez żadnej informacji po prostu wyłączał się i włączał przy tym w ogóle nie gasły np. ledy w komputerze. Czy połączenie HDDka z płytą mogło być tego przyczyną?
komentarz 29 lutego przez ozi Nowicjusz (120 p.)
Komputer znów się zrestartował w ten sam sposob. Nowy dysk jest podłączony prawidłowo bo wszystko śmiga, czy to może być wina jakiś sterowników do niego?
komentarz 29 lutego przez VBService Ekspert (253,400 p.)

@ozi, Jaki masz system?

komentarz 29 lutego przez ozi Nowicjusz (120 p.)
windows 10, komputer się dalej restartuje mimo że dysk hdd w pełni odłączony
komentarz 1 marca przez VBService Ekspert (253,400 p.)
komentarz 1 marca przez ozi Nowicjusz (120 p.)
okej i co szczególnego w nim znaleźć?
komentarz 1 marca przez ozi Nowicjusz (120 p.)

@VBService, znalazłem krytyczny błąd mówiący o zasilaniu 

komentarz 1 marca przez VBService Ekspert (253,400 p.)

To może być np. sygnał, ze masz problem z zasilaczem w kompie i dlatego masz te dziwne restarty, spróbuj podłączyć inny zasilacz, z opisu Twojego problemu to nie wynika, ale np. zmieniłeś w międzyczasie konfigurację sprzętową w kompie i nie uwzględniłeś wymiany zasilacza na mocniejszy.

Reasumując:

  1. albo masz uszkodzony zasilacz
  2. albo po zmianie konfiguracji zasilacz jest za słaby (nie trzyma napięcia przy większym zapotrzebowaniu na moc)
  3. sprawdź czy nie masz jakiś "spuchniętych" kondensatorów na płycie głównej (szczególnie w miejscu gdzie jest gniazdo wtyczki zasilacza do płyty głównej)
komentarz 1 marca przez ozi Nowicjusz (120 p.)

@VBService, sam nowy dysk na m2 miałby taki duży wpływ na zużycie zasilacza?

komentarz 1 marca przez VBService Ekspert (253,400 p.)

Napisałeś

znalazłem krytyczny błąd mówiący o zasilaniu 

więc powyższe scenariusze jakie opisałem są bardzo prawdopodobne.

  1. może miałeś przepięcie w gniazdkach i zasilacz ucierpiał
  2. jak wkładałeś dysk do obudowy nie "uziemiłeś ręki" i nie chcą dotknąłeś płyty głównej i poszedł ładunek elektrostatyczny

nie mam kryształowej kuli, podaje prawdopodobne zdarzenia, sprawdzisz, Twoja sprawa. wink

Podałem je z własnego doświadczenia jak pracowałem jako serwisant lata temu.

komentarz 1 marca przez ozi Nowicjusz (120 p.)
kondensatory nie napuchnęły, upewniłem się że zasilacz jest okej podłączony do gniazdka i komputera, więc zobaczymy jak to będzie. Nie masz może discorda albo telegrama aby ułatwić kontakt?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 322 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,637 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2018 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 321 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...