• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bardzo stary komputer, czy opłaca się coś wymienić?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
321 wizyt
pytanie zadane 15 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez siema00 Nowicjusz (140 p.)
Stary komputer oto podzespoły:

intel core 2 duo e4600
ms-7360 płyta główna
ram 2gb ddr2 single
ati radeon hd 3600 series(55nm, 512mb)

dysk samsung hd252hj 250GB

pytanie: opłaca się wymieniać cokolwiek do poprawienia wydajności w tym komputerze? karta graficzna, można dołożyć ram? dysk?

jak tak to dokładnie model, cene, czy jest kompatybilne, itp. pozdro
4
komentarz 15 września 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Zależy do czego ci służy ten komputer.
komentarz 17 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

No nie przesadzajmy, nie jest aż tak bardzo stary.

komentarz 17 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
choć sam jestem retrokomputerowcem i taka konfiguracja nie tworzyłaby dla mnie większych problemów (może nawet podczas edycji wideo, przynajmniej w KDEnlive) to jak na dzisiejsze standardy jest.

https://pl.wikibooks.org/wiki/Komputer_w_praktyce/Wybierz_z_g%C5%82ow%C4%85
komentarz 17 września 2017 przez siema00 Nowicjusz (140 p.)
myślałem nad proc q6600+2 ramu i jakaś lepsza karta

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 września 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Wszystko zależy od tego jak bardzo ci przeszkadza i do czego chcesz go używać i jak duża jest ta różnica

Przykładowo jeśli bawisz sie w klepanie frontendu stronek, potrzebujesz mniejszej mocy niż osoba która np gra w gry, w międzyczasie ma postawiony jakiś serwer, albo najlepiej dwa na różnych portach... i na dodatek w tle raz na jakiś czas renderujesz jakiś film

To tak jak z samochodami
"Mam cinquecento, ale mi nie pasuje, co kupić?"
I teraz dla jednej osoby lepszy będzie samochód szybszy dla drugiej coś o większej pojemności, a dla trzeciej coś jeszcze innego
komentarz 16 września 2017 przez siema00 Nowicjusz (140 p.)
Do nauki, gry w mało wymagające gierki.

Ciekawi mnie po prostu czy jest możliwość w jakiś sposób go ulepszenia, bo nie mam hajsu na kupienie nowego.

Chciałbym poćwiczyć linuxa w virual boxie ale brakuje mi ramu, tak samo gierki np csgo nie wiem czy dało by sie komfortowo grac w najniższych ustawieniach(może przydała by sie lepsza karta)? itp.
0 głosów
odpowiedź 17 września 2017 przez Jakub Mazur Początkujący (440 p.)
Jeśli służy ci do gier montażu filmów i prac graficznych to wymień całość :-/

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,637 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2018 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 60 wizyt
+4 głosów
10 odpowiedzi 676 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...