• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

YouTube DE i w aplikacji okienkowej Spotify niemieckojęzyczne reklamy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
65 wizyt
pytanie zadane 25 lutego w Sieci komputerowe, internet przez rek Nowicjusz (140 p.)

Cześć, 

Mam do Was pytanie, na które sam niestety, ale nie znam odpowiedzi. Zauważyłem, że dosyć często jestem przekierowywany z domeny https://www.youtube.com na jej niemiecki odpowiednik. Towarzyszy mi wtedy problem z internetem. Podczas wyszukiwania informacji w wyszukiwarce Google lub przy otwieraniu strony np. Facebooka pojawia mi się error związany z przekierowaniem DNS. Problem ten pojawia się również w aplikacji Spotify i podczas przerw pomiędzy słuchanymi utworami pojawiają się niemieckojęzyczna reklama zamiast polskojęzycznych. Do utworzonego wątku z pytaniem dołączam zrzut ekranowy, na którym widać w lewym górnym rogu zaraz przy logo YouTube dopisek "DE" zamiast "PL". Nie jestem podłączony do żadnego VPN, dlatego też dziwi mnie zachowanie tego typu. Robiłem kilka formatów systemu operacyjnego, przechodziłem z Windowsa na Linuxa, na którym z resztą pracuje, ale nic to nie daje. Jakiś czas temu prosiłem Was o wyrażenie swojej opinii co do włamania na mój sprzęt komputerowy i logu z dziennika systemowego, gdzie widać było obniżenie zabezpieczeń i m.in. uruchomienie klienta pocztowego MS Outlook. Oba tematy są dla mnie w jakimś sposób powiązane ze sobą.

Link do mojego poprzedniego pytania na forum: https://forum.pasja-informatyki.pl/591319/program-antiwirusowy-na-system-unix?show=591325#c591325 

Na koniec chce nadmienić, że wykonywałem skanowanie różnego rodzaju oprogramowaniem, ale nic niestety nie znalazłem. Mam wrażenie, że złośliwe oprogramowanie jest zainstalowane w pamięci RAM komputera, ale dziwimi mnie fakt aktywacji złośliwego oprogramowania w systemie po wielokrotnym reinstalowaniu systemu operacyjnego, całkowitej zmianie środowiska systemowego i wyłączania laptopa od zasilania (bateria też była wyjmowana kilka razy). Drugą opcją, którą rozważam jest problem z moim routerem, który również resetowałem do ustawień fabrycznych i jak przypuszczam na nim jest zainstalowany złośliwy program. 

Co Wy myślicie na ten temat? Czy Waszym zdaniem to wszystko jest normlane?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 413 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez Mezeon Obywatel (1,550 p.)

92,674 zapytań

141,576 odpowiedzi

320,046 komentarzy

62,038 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...