• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem z SSH

Object Storage Arubacloud
0 głosów
68 wizyt
pytanie zadane 23 lutego w Systemy operacyjne, programy przez osqarek Nowicjusz (140 p.)
zamknięte 23 lutego przez osqarek
Witam,
Oglądam drugi odcinek z Ubuntu Servera i nie potrafię połączyć SSH Ubuntu Server z Windowsem. Zarówno Ubuntu jak i Windows mają zainstalowaną funkcję SSH a Ubuntu ma ustawione w VirtualBoxie port 22. Spróbowałem zmienić na 24 ale nadal nie działa. W Windowsie mam wyłączoną zaporę sieciową. Wyskakuje komunikat: "ssh: connect to host 127.0.0.1 port 24: Connection refused".
komentarz zamknięcia: rozwiązane
komentarz 23 lutego przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
edycja 23 lutego przez adrian17
Rzuciłem okiem na ten filmik i jest mega długi jak na to co wystarczy zrobić ;D U siebie jedyne co zawsze klikam to "mostkowana karta sieciowa" w vboxie i tyle, `ssh ip_ubuntu` działa tak po prostu.

Pokażesz, co u siebie zrobiłeś? Czy koniecznie chcesz NATować?
komentarz 23 lutego przez osqarek Nowicjusz (140 p.)

 

 

 

Tak mam ustawione w VB, jeśli chodzi o ustawienia w ubuntu to takie same jak w odcinku nr 1. 
Używałem tej samej komendy co w tym drugim filmiku, czyli ssh oskar@127.0.0.1 -p 22.

komentarz 23 lutego przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Chwila... ale czemu w Windowsowym masz obie karty aktywne na raz?

A drugie pytanie - próbujesz się łączyć z wirtualki na wirtualkę, czy z hosta na wirtualkę? Bo myślałem że pytasz o to drugie.

PS: a jeśli już rozwiązane, to przynajmniej napisz jak - dla potomnych.

EDIT: wygląda że autor pytania zamiast napisać tutaj, to napisał w PMie :( Odpowiadając na pytanie "czy koniecznie chcesz NATować?" -> przerzucił się na mostek.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt
+2 głosów
10 odpowiedzi 1,928 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Floiu Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,953 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...