• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ubuntu-problem z instalacją

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,951 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)

Dzień dobry,

Mam do komputera podłączone dwa dyski po 500GB. Na jednym mam zainstalowany Windows 7, a na drugim chciałbym zainstalować Ubuntu. System wgrałem na pendrive'a za pomocą UNETBootin. W programie wybrałem wersję Live_x64. Potem wyłączyłem komputer, a podczas ponownego uruchamiania wybrałem w BIOSIE uruchamianie z pendrive'a. Jako iż już kiedyś instalowałem Ubuntu (na starszym komputerze) to wszystko szło gładko. Do pewnego momentu. Gdy doszedłem do widoku wybrabia sposobu instalacji to wyskoczył mi taki komunikat:

Koledzy powiedzieli mi żebym kontynuował instalację, więc kontynuowałem. W pewnym momencie podczas instalacji wyskoczył mi błąd, że GRUB2 się nie zainstalował, po czym gdy wcisnąłem "ok" to wyskoczył mi taki komunikat o błędzie:

Potem gdy zrestartowalem komputer to Linux się nie odpalil (co jest dość zrozumiałe skoro nie ma GRUBA). Gdy uruchomiłem windowsa to wywaliło mi sterowniki do myszki, klawiatury, sieci, głośników i nie wiem do czego jeszcze. 

Wie ktoś może jak zainstalować tego Linuxa, tak żeby nie było problemu z UEFI, a sterowników w windowsie mi nie wywalało?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 listopada 2017 przez niezalogowany
Uruchom ręcznie Linuxa (wejdź w biosie do boot options), zainstaluj ręcznie gruba i bedziesz miso chociaz linuxa ;p

Btw zobacz co się dzieje z wyłączonym uefi
komentarz 8 listopada 2017 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
A wtedy będzie mi Windows działał?
komentarz 8 listopada 2017 przez niezalogowany
Raczej tak, ale nie ma 100% pewności, zależy jakie problemy pojawia się później :p

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 2,806 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 402 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 556 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...