• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Własny szablon w czym ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
106 wizyt
pytanie zadane 19 lutego w Systemy CMS przez pigi98 Nowicjusz (190 p.)
Witam szukam po necie jakichś poradników dotyczących tworzenia szablonu do wordpressa ale nie mogę nic konkretnego znaleźć,  na yt znalazłem jakiś kurs w Photoshopie jak gościu robił albo drugi robił w Wordzie chyba , i mam takie pytanie jak to się powinno robić bo motyw odpowiada za rozmieszczenie tak ? Bo utworzyłem sobie swój motyw i jakieś tam menu ale ono jest w pionie kurcze a chciałbym w poziomie ale mniejsza o to jak zacząć tworzyc styl do strony ?
komentarz 19 lutego przez Piotrek2713 Mądrala (5,380 p.)
Twoje pytanie wydaje się być zbyt chaotyczne. Napisz na spokojnie co masz na myśli

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 lutego przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,510 p.)

Pozwoliłem sobie zapytać ChatGPT o co Ci chodzi bo z pisaniem to masz chyba mało wspólnego.

Tworzenie szablonu WordPressa może być wyzwaniem, ale istnieje wiele dostępnych zasobów online, które mogą Ci pomóc zrozumieć proces i nauczyć się tworzyć szablony. Oto kilka kroków, które mogą Ci pomóc zacząć:

  1. Zacznij od nauki podstaw HTML i CSS: Podstawowa wiedza na temat struktury HTML i stylowania CSS będzie kluczowa do tworzenia szablonu WordPressa. Możesz znaleźć wiele darmowych zasobów online, takich jak kursy na stronach edukacyjnych, tutoriale na YouTube itp.

  2. Zdobądź wiedzę na temat WordPressa: Zanim przystąpisz do tworzenia szablonu, ważne jest, aby zrozumieć jak działa WordPress i jakie są jego główne funkcje. Możesz znaleźć darmowe kursy online, poradniki na stronach WordPressa oraz wiele materiałów wideo na YouTube.

  3. Zapoznaj się z hierarchią tematów WordPressa: Tematy WordPressa składają się z różnych plików, takich jak pliki szablonów, style CSS, pliki funkcji itp. Zrozumienie hierarchii tych plików jest kluczowe do efektywnego tworzenia szablonu. Możesz znaleźć dokładne informacje na ten temat w oficjalnej dokumentacji WordPressa.

  4. Użyj gotowych szablonów jako punktu wyjścia: Jeśli dopiero zaczynasz, może być pomocne korzystanie z gotowych szablonów jako punktu wyjścia. Możesz znaleźć darmowe i płatne szablony na różnych stronach internetowych, takich jak ThemeForest, WordPress.org, czy GitHub.

  5. Rozwijaj swoje umiejętności: Tworzenie szablonów WordPressa to proces ciągłego uczenia się. Im więcej praktyki i doświadczenia zdobędziesz, tym lepiej będziesz w stanie tworzyć zaawansowane szablony.

Jeśli chodzi o Twoje konkretne pytanie dotyczące rozmieszczenia menu, tak, motyw WordPressa odpowiada za rozmieszczenie elementów na stronie, w tym menu. Aby zmienić orientację menu z pionowej na poziomą, będziesz musiał dostosować odpowiednie style CSS w swoim szablonie. Możesz to zrobić, edytując odpowiedni kod CSS lub korzystając z narzędzi do dostosowywania motywów dostępnych w panelu WordPressa.

W razie potrzeby, mogę również udzielić Ci więcej konkretnych wskazówek lub odpowiedzi na pytania dotyczące tworzenia szablonu WordPressa.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 150 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 149 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2023 w Ogłoszenia, zlecenia przez renegat Obywatel (1,020 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 130 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2023 w Ogłoszenia, zlecenia przez renegat Obywatel (1,020 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...