• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Internet zwalnia, jedynym sposobem na naprawę jest VPN lub czekanie aż sam wróci do normy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
124 wizyt
pytanie zadane 18 lutego w Sieci komputerowe, internet przez kinga67811 Nowicjusz (120 p.)
Cześć od wakacji 2023 mam problem z internetem. W losowych momentach w ciągu dnia lub nocy coś psuje się z jego najprawdopodobniej prędkością. Gdy to się dzieje, internet niby działa, można oglądać yt, przeglądać wszystkie social media jak instagram, tiktok, fb, twitter natomiast problem pojawia się przy niektórych grach, wymagających stronach internetowych i komunikatorach głosowych (discord w tym przypadku). Wtedy to wygląda tak, jakby internetu było po prostu za mało. Przy włączaniu gier np. od Riot (Valorant, League of legends) wyskakują błędy sieciowe, problemy z połączeniem. Strony internetowe takie jak np. sklepy internetowe z odzieżą, kosmetykami, itp nie są w stanie się załadować, również wygląda to tak jakby w ogóle nie było internetu. Przy próbie połączenia się na discordzie, cały czas świeci się Connecting, nawet nie RTS tylko samo Connecting po czym za chwilę pokazuje, że Disconnected i tak w kółko to samo. Ogólnie bywa tak że jest to jednorazowe np. na 2h w ciągu dnia i spokój na kolejny miesiąc. Czasami jednak trwa to dniami a nawet tygodniami gdzie wtedy internet „normalnie” działa przez około kilka godzin w ciągu całej doby. Było dzwonione do operatora - mówi że u nich wszystko wygląda w porządku i musi to być router. Jednak taki sam problem jednorazowo wystąpił u sąsiada z tym samym internetem, jednak nigdy więcej się nie powtórzył. U nas pojawia się nagminnie, przeszkadza w wielu rzeczach w tym nauce bo niektóre dokumenty też nie są w stanie się otworzyć. Ogólnie dopiero dzisiaj odkryłam coś takiego jak bandwidth throttling i po poczytaniu o tym, pobrałam VPN z surfsharka i faktycznie po włączeniu VPN wszystko działa. Czy to może być to? A jeśli tak to da się to jakkolwiek obejść bez VPN? Zaznaczę, że zanim to się zaczęło to internet działał normalnie przez około 2 lata.
komentarz 18 lutego przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
To jest mobilny czy stały internet? Jaki operator?
komentarz 18 lutego przez kinga67811 Nowicjusz (120 p.)
Stały internet, operator to citynet
komentarz 18 lutego przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Myślałem, że to mobilny - bo w mobilnym jakość połączenia to loteria.

Można zgłosić problem do CItyNet, a jak nie pomogą, to można pomyśleć o zmianie operatora. Ale też raczej na stałe łącze po miedzi lub "światełko". Jeśli jest taka możliwość, to nie pakowałbym się w mobilny. Choć obecnie 5G N78 (3500 MHz) w dużych miastach hula dobrze.

Ja mam Vectrę światłowód i działa bez pudła od lat, a z Chello / UPC były częste problemy.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 303 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,627 wizyt

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...