• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jakim jezyku uczyc sie najlepiej pisac strony html czy

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
340 wizyt
pytanie zadane 15 lutego w HTML i CSS przez pigi98 Nowicjusz (190 p.)
Mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości ? , mam sporo wolnego czasu i zabrałem się za tworzenie strony , piszę ją sobie w html i CSS  , ale nie wiem czy ma to jakiś sens wgl ponieważ na internecie piszą że w html już się stron nie pisze od podstaw i to strata czasu , trochę mnie to zniechęciło bo katuje tego htmla od tygodnia dzień i noc , a na internecie piszą że teraz to wszystko się robi w CMS i nie pisze się stron od podstaw więc,  pytanie moje oszczędzić sobie pisanie w html i uczyć się bardziej cms ^a ?  Od dziecka już marzyłem żeby sobie tworzyć strony i zawziąłem się i chce spełnić swoje marzenia więc proszę mi trochę to wszystko rozjaśnić.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 lutego przez VBService Ekspert (255,320 p.)

Decyzja, czy pisać stronę od podstaw, czy korzystać z CMS-a, zależy głównie od Twoich celów, umiejętności, a także rodzaju projektu, nad którym będziesz pracować.

• Cel projektu: Jeśli Twoja strona ma być prostą witryną, blogiem lub portfolio, CMS może być świetnym narzędziem, ponieważ umożliwia łatwe zarządzanie treściami bez głębokiej wiedzy programistycznej.

• Umiejętności programistyczne: Pisanie stron od podstaw w HTML i CSS może dostarczyć Ci solidnej podstawy zrozumienia struktury strony internetowej, co może być cenne w dłuższej perspektywie. Znajomość podstawowych technologii webowych pozwala także na większą elastyczność w dostosowywaniu stron do indywidualnych potrzeb.

• Elastyczność projektu: Pisanie od podstaw daje Ci pełną kontrolę nad projektem. Jeśli potrzebujesz niestandardowych funkcji, a struktura strony ma być dokładnie taka, jak sobie wymarzyłeś, pisanie od podstaw może być bardziej odpowiednie, ale i czasochłonne.

• Szybkość wdrożenia: CMS-y, takie jak WordPress, Joomla czy Drupal, są przyjazne dla użytkownika i pozwalają na szybkie wdrożenie witryny bez konieczności programowania od zera. Działa to zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujesz prostego rozwiązania lub rozwiązania "na szybko".

• Rozwój umiejętności: Korzystanie z CMS może być świetnym rozwiązaniem, ale równocześnie warto rozwijać umiejętności programistyczne. Umiejętność programowania od podstaw może być bardzo cenna w branży IT.

Warto również zauważyć, że wiele współczesnych stron korzysta z kombinacji technologii – CMS do zarządzania treściami i framework-ów JavaScript (np. React, Angular, Vue.js) do dynamicznych elementów interfejsu użytkownika.

Jeśli Twoim celem jest tworzenie stron internetowych jako długofalowe zainteresowanie lub kariera, warto zrozumieć zarówno podstawy HTML i CSS, jak i korzystać z dostępnych narzędzi, takich jak CMS-y.

0 głosów
odpowiedź 16 lutego przez Panelinio Dyskutant (7,880 p.)

HTML'a nie musisz aż tak szlifować. Możesz sobie łykać PHP'a i JS'a. Albo możesz zagłębić się w Symfony czy nawet Wordpressa (też takich co umieją postawić na tym stronkę szukają). Generalnie dróg jest wiele, znajdziesz coś dla siebie nawet i na tym forum wink Poszukaj wątków na temat języków programowania tutaj :D

komentarz 16 lutego przez pigi98 Nowicjusz (190 p.)
A co będzie najlepsze Jomla czy wordpress ? Jak już mam się uczyć to czegoś poważnego.
komentarz 16 lutego przez Panelinio Dyskutant (7,880 p.)

Na początek jest lepszy wordpress. Możesz na początek najpierw jego się pouczyć, poznać co i jak. Jak już łykniesz co nieco to nikt Ci nie broni uczyć się Joomli wink

3
komentarz 17 lutego przez rafal.budzis Szeryf (85,350 p.)

Moim zdaniem nie warto znać ani wordpressa ani Jomla jeśli przyszły pracodawca tego nie wymaga. To stare technologie rozwijane przez lata w których mamy często wielki dług techniczny :) a pluginy mają luki bezpieczeństwa. Dodatkowo dużo powiazań z pluginami i zarządzanie tym wszystkim moim zdaniem nie jest przyjemne. 

Nowsze podejście które do mnie przemawia to headless CMS. Czyli systemy CMS bez warstwy frontendu. Czyli robisz frontend w DOWOLNEJ technologi a dane uwtawione w panelu pobierasz w API. Łatwiej wówczas przenieść stronę na inną technologię bo są to 2 osobne warstwy.

Przykładem jest Dato CMS https://www.datocms.com/

0 głosów
odpowiedź 16 lutego przez Osse Dyskutant (8,430 p.)

Postaw sobie lokalny serwer Xampp (tu podaje ci link z instrukcją) Zacznij budować witrynę opartą o wordpress, korzystaj z kursów dostępnych w internecie, możesz kupić sobie książkę np : WordPress 5 dla początkujących Jak ci się to spodoba pogłębiaj wiedzę smiley

0 głosów
odpowiedź 18 lutego przez Mihoteo Bywalec (2,800 p.)
Podstawy HTML polecam znać tak czy inaczej. Podstawową strukturę strony przy np aplikacjach frontendowych vue/angular/react możesz składać z komponentów ale komponenty musisz napisać z pomocą HTML. Tak samo jeśli przyjdzie ci edycja np szablonu Wordpressa to będzie wykonywana za pomocą HTML i CSS. Strony w samym HTML i CSS raczej się nie pisze no chyba, że to czysta wizytówka bez większych funkcjonalności ale i to można zastąpić właśnie Wordpress Itp. Podstaw raczej nie unikniesz.

Podobne pytania

+3 głosów
20 odpowiedzi 3,002 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2017 w Offtop przez Orszul99 Użytkownik (930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 609 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2018 w C# przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 184 wizyt

92,782 zapytań

141,712 odpowiedzi

320,600 komentarzy

62,114 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...