• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jakim jezyku uczyc sie najlepiej pisac strony html czy

Object Storage Arubacloud
+1 głos
242 wizyt
pytanie zadane 15 lutego w HTML i CSS przez pigi98 Nowicjusz (190 p.)
Mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości ? , mam sporo wolnego czasu i zabrałem się za tworzenie strony , piszę ją sobie w html i CSS  , ale nie wiem czy ma to jakiś sens wgl ponieważ na internecie piszą że w html już się stron nie pisze od podstaw i to strata czasu , trochę mnie to zniechęciło bo katuje tego htmla od tygodnia dzień i noc , a na internecie piszą że teraz to wszystko się robi w CMS i nie pisze się stron od podstaw więc,  pytanie moje oszczędzić sobie pisanie w html i uczyć się bardziej cms ^a ?  Od dziecka już marzyłem żeby sobie tworzyć strony i zawziąłem się i chce spełnić swoje marzenia więc proszę mi trochę to wszystko rozjaśnić.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 lutego przez VBService Ekspert (253,400 p.)

Decyzja, czy pisać stronę od podstaw, czy korzystać z CMS-a, zależy głównie od Twoich celów, umiejętności, a także rodzaju projektu, nad którym będziesz pracować.

  • Cel projektu: Jeśli Twoja strona ma być prostą witryną, blogiem lub portfolio, CMS może być świetnym narzędziem, ponieważ umożliwia łatwe zarządzanie treściami bez głębokiej wiedzy programistycznej.

  • Umiejętności programistyczne: Pisanie stron od podstaw w HTML i CSS może dostarczyć Ci solidnej podstawy zrozumienia struktury strony internetowej, co może być cenne w dłuższej perspektywie. Znajomość podstawowych technologii webowych pozwala także na większą elastyczność w dostosowywaniu stron do indywidualnych potrzeb.

  • Elastyczność projektu: Pisanie od podstaw daje Ci pełną kontrolę nad projektem. Jeśli potrzebujesz niestandardowych funkcji, a struktura strony ma być dokładnie taka, jak sobie wymarzyłeś, pisanie od podstaw może być bardziej odpowiednie, ale i czasochłonne.

  • Szybkość wdrożenia: CMS-y, takie jak WordPress, Joomla czy Drupal, są przyjazne dla użytkownika i pozwalają na szybkie wdrożenie witryny bez konieczności programowania od zera. Działa to zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujesz prostego rozwiązania lub rozwiązania "na szybko".

  • Rozwój umiejętności: Korzystanie z CMS może być świetnym rozwiązaniem, ale równocześnie warto rozwijać umiejętności programistyczne. Umiejętność programowania od podstaw może być bardzo cenna w branży IT.

Warto również zauważyć, że wiele współczesnych stron korzysta z kombinacji technologii – CMS do zarządzania treściami i framework-ów JavaScript (np. React, Angular, Vue.js) do dynamicznych elementów interfejsu użytkownika.

Jeśli Twoim celem jest tworzenie stron internetowych jako długofalowe zainteresowanie lub kariera, warto zrozumieć zarówno podstawy HTML i CSS, jak i korzystać z dostępnych narzędzi, takich jak CMS-y.

0 głosów
odpowiedź 16 lutego przez Panelinio Gaduła (4,440 p.)

HTML'a nie musisz aż tak szlifować. Możesz sobie łykać PHP'a i JS'a. Albo możesz zagłębić się w Symfony czy nawet Wordpressa (też takich co umieją postawić na tym stronkę szukają). Generalnie dróg jest wiele, znajdziesz coś dla siebie nawet i na tym forum wink Poszukaj wątków na temat języków programowania tutaj :D

komentarz 16 lutego przez pigi98 Nowicjusz (190 p.)
A co będzie najlepsze Jomla czy wordpress ? Jak już mam się uczyć to czegoś poważnego.
komentarz 16 lutego przez Panelinio Gaduła (4,440 p.)

Na początek jest lepszy wordpress. Możesz na początek najpierw jego się pouczyć, poznać co i jak. Jak już łykniesz co nieco to nikt Ci nie broni uczyć się Joomli wink

3
komentarz 17 lutego przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Moim zdaniem nie warto znać ani wordpressa ani Jomla jeśli przyszły pracodawca tego nie wymaga. To stare technologie rozwijane przez lata w których mamy często wielki dług techniczny :) a pluginy mają luki bezpieczeństwa. Dodatkowo dużo powiazań z pluginami i zarządzanie tym wszystkim moim zdaniem nie jest przyjemne. 

Nowsze podejście które do mnie przemawia to headless CMS. Czyli systemy CMS bez warstwy frontendu. Czyli robisz frontend w DOWOLNEJ technologi a dane uwtawione w panelu pobierasz w API. Łatwiej wówczas przenieść stronę na inną technologię bo są to 2 osobne warstwy.

Przykładem jest Dato CMS https://www.datocms.com/

0 głosów
odpowiedź 16 lutego przez Osse Dyskutant (7,950 p.)

Postaw sobie lokalny serwer Xampp (tu podaje ci link z instrukcją) Zacznij budować witrynę opartą o wordpress, korzystaj z kursów dostępnych w internecie, możesz kupić sobie książkę np : WordPress 5 dla początkujących Jak ci się to spodoba pogłębiaj wiedzę smiley

0 głosów
odpowiedź 18 lutego przez Mihoteo Bywalec (2,420 p.)
Podstawy HTML polecam znać tak czy inaczej. Podstawową strukturę strony przy np aplikacjach frontendowych vue/angular/react możesz składać z komponentów ale komponenty musisz napisać z pomocą HTML. Tak samo jeśli przyjdzie ci edycja np szablonu Wordpressa to będzie wykonywana za pomocą HTML i CSS. Strony w samym HTML i CSS raczej się nie pisze no chyba, że to czysta wizytówka bez większych funkcjonalności ale i to można zastąpić właśnie Wordpress Itp. Podstaw raczej nie unikniesz.

Podobne pytania

+3 głosów
20 odpowiedzi 2,867 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2017 w Offtop przez Orszul99 Użytkownik (930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 558 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2018 w C# przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 177 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,656 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...