• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Standard języka c++ na maturze z informatyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
103 wizyt
pytanie zadane 7 lutego w Systemy operacyjne, programy przez Etenie Nowicjusz (150 p.)
W tym roku zdaję maturę z informatyki i mam pytanie dotyczące tego, czy można używać nowszych wersji biblioteki standardowej. W programie Visual Studio, gdy tworzymy projekt, standardowo ustawiana jest wersja C++17, ale ja zazwyczaj korzystam z C++latest, ponieważ zawiera ona wbudowane funkcje, które ułatwiają niektóre zadania (np. std::format). Czy na maturze obowiązuje jakiś konkretny standard biblioteki, czy po prostu mogę zmienić standard na najnowszy i moje odpowiedzi nadal zostaną uznane?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 lutego przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Jest oficjalna informacja, do czego możesz mieć dostęp:

https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2023/komunikaty/2024/20230817%20EM_24%20Komunikat%20o%20egzaminie%20z%20informatyki%20FIN.pdf

Jak widzisz, minimalne wersje g++a są bardzo stare (jeszcze bez pełnego C++11). Visual Studio teoretycznie nie zapisują wersji, ale... no, moja rekomendacja jest taka żeby założyć że też jest stary i nie wyskakiwać z zaawansowaną składnią.
komentarz 7 lutego przez Etenie Nowicjusz (150 p.)
Kiedy rozmawiałem z nauczycielką, powiedziała, że będę mógł korzystać z najnowszego Visual Studio. Podczas matury próbnej również używałem najnowszego standardu, ale matura próbna i właściwa matura to dwa różne światy. Większy problem leży w tym, czy egzaminatorzy CKE uznają odpowiedzi korzystające z nowych funkcji, ponieważ nie chce mi się potem męczyć z odwołaniem.

Utrata C++20 i C++17 to jeszcze pół biedy, ale gdybym nie miał dostępu do C++11, to byłby pewnie lekki problem.
komentarz 8 lutego przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Pisanie dzisiaj w C++ poniżej standardu C++11 to jak pisanie w Pascalu - bezsens (pomijam rozwijanie starych projektów).

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 106 wizyt
pytanie zadane 5 października 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez asdfasdf Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 474 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2023 w SQL, bazy danych przez Arek04 Użytkownik (700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 291 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...