• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux lampp komunikat o innym serwerze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
109 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia w Systemy operacyjne, programy przez Iei Obywatel (1,950 p.)

Przy próbie uruchomienia lamppa otrzymuję komunikaty:

XAMPP: Starting Apache...fail.
XAMPP:  Another web server is already running.
XAMPP: Starting MySQL...already running.
XAMPP: Starting ProFTPD...already running.

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co tutaj chodzi, dlaczego jakiś inny web server jest włączony, mimo iż żadnego innego nie włączałem, i jak to ewentualnie naprawić? Myślałem, że przyczyną jest wtyczka live server w VSC, ale po jej wyłączeniu i zrestartowaniu kompa jest dokładnie ten sam problem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 stycznia przez Mihoteo Bywalec (2,420 p.)
edycja 30 stycznia przez Mihoteo

Wygląda po prostu jakby inny serwer był już uruchomiony. Zainstalowałeś może PHP przez terminal komendą?

sudo apt -y install php

Jeśli tak to ona instaluje również Apache

Możesz spróbować użyć komendy

service apache2 status

By dowiedzieć się więcej o obecnie uruchomionym serwerze lub po prostu go wyłączyć używając w terminalu komendy

sudo service apache2 stop 

Ewentualnie jeśli nie znajdzie apache2 to nginx spróbować w komendach

komentarz 31 stycznia przez Iei Obywatel (1,950 p.)

Znalazłem w historii komend basha dawny wpis

sudo apt-get install php

Poza tym instalowałem też xamppa

1
komentarz 31 stycznia przez Mihoteo Bywalec (2,420 p.)
No to podejrzewam, że na 99% problem wynika z instalacji php. Ja przy konfiguracji serwerów vps już się przyzwyczaiłem, że php instaluje przez isntalacje extensionów do php bo nie instaluje mi wtedy apacha jeśli chce wykorzystać np nginx.
komentarz 31 stycznia przez Iei Obywatel (1,950 p.)
A powinienem teraz odinstalować zwykłe php (i zostawić xamppa)?
1
komentarz 1 lutego przez Mihoteo Bywalec (2,420 p.)
No tu już jest chyba pytanie czego sam bardziej potrzebujesz. Ja już jestem przyzwyczajony albo do instalowania serwera manualnie albo korzystania z dockera. z Xamppa np nie korzystam bo w terminalu zdarza mi sie potrzeba skorzystania z różnych wersji PHP więc mi by to nie odpowiadało. Ale jeśli się uczysz robisz jakiś jeden projekt dla siebie to pewnie xampp może zostać jak najbardziej.

Szczerze mówiąc to nie wiem jak xampp się zachowa jeśli teraz byś skasował apacha. Kasowanie php by raczej nie skasowało apacha w tym momencie. Możesz sobie spróbować do .bashrc dodać komendę która będzie automatycznie wyłączała apache2 albo po prostu komendą wyłączyć go by nie łapał się do startupa.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 171 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 190 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2019 w HTML i CSS przez Valmai Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 802 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2015 w Offtop przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...