• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uprawnienia do plików na serwerze FTP poprzez lampp Linux

Object Storage Arubacloud
0 głosów
168 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2023 w Sieci komputerowe, internet przez darknode Początkujący (430 p.)
edycja 10 marca 2023 przez darknode

Witam, mam problem od pewnego czasu, mianowicie, postawiłem sobie własny serwer na systemie Linux Mint, zainstalowałem na nim xampp apache, wszystko jest w porządku, wszystko działa jednak mam problem z samym serwerem ftp, mianowicie gdy zaloguję się na serwer ftp z innego komputera, dodając plik, nie ma on odpowiednich uprawnień, mianowicie Grupa => tylko do odczytu, a powinno być odczyt i zapis... plik z samego serwera ftp mogę edytować, dodać nowy itp, zmieniłem uprawnienia dla całego katalogu htdocs, jednak gdy utworzę nowy folder (podstronę z możliwością dodawania komentarzy zapisywanych w nowym dokumencie) nie zapiszą się nowe komentarze ponieważ nowy folder widoczny jest tylko do odczytu, owszem mogę zmienić uprawnienia kolejny raz dla wszystkich katalogów i plików, ale to musiałbym robić za każdym razem gdy dodam nowy plik na serwer, a mi chodzi o to, by z posiomu ftp można było odczytywać i zapisywać, tak jak nie ma z tym problemu na windowsie... dodam również, że plik proftpd również konfigurowałem na różne sposoby, bez skutecznie.... Proszę o pomoc, pozdrawiam.

komentarz 10 marca 2023 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Uhh to dwa naturalnie nasuwające się pytania:

- jeśli potrzebujesz tylko "wrzucać pliki", to czemu specjalnie postawiłeś osobny serwer FTP, zamiast po prostu użyć SFTP który jest domyślnie udostępniany przez serwer ssh?

- czemu xampp, który jest głównie dla windowsa, zamiast "normalnie" zainstalować apache i php z managera pakietów dystrybucji jak na typowym serwerze?
komentarz 10 marca 2023 przez darknode Początkujący (430 p.)
w zasadzie nie tylko wrzucać, to taka strona internetowa w której każdy nowy (artykuł) ma funkcje dodawania komentarzy, i tu problem... bo bez nadania za każdym razem uprawnień, nie da sie skomentować, po prostu nie zapisuje się komentarz w dokumencie tekstowym bo nie ma on uprawnień zapisu...

i nie bardzo rozumiem, zawsze korzystałem z xamppa i nie było problemów, zwłaszcza na windowsie, tam wszystko działa bez żadnego ale... a tu na Linuxie taki problem którego nie potrafie rozwiązać.
komentarz 10 marca 2023 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

 po prostu nie zapisuje się komentarz w dokumencie tekstowym

Czemu nie zapisujesz do bazy danych D:

No i to raczej nie ma związku z XAMPP, tylko daję znać że raczej w faktycznych serwerach takiej konfiguracji często nie znajdziesz.

I podtrzymuję to co napisałem o ftp.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 849 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Lorax.pl Początkujący (260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 106 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia w Systemy operacyjne, programy przez Iei Obywatel (1,950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2019 w HTML i CSS przez Valmai Nowicjusz (150 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...