• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Silne zaklocenia w glisnikach podczas podłączenia pod komputer

Object Storage Arubacloud
0 głosów
67 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
Witam serdecznie,

Mam kolejny problem. Mam głośniki marki Tracer. Mocny zestaw 2.1 z dużym soonwooferem. Podczas podpięcia pod komputer stacjonarny trzeszcza, piszczą, są zakłócenia. Nie slychac praktycznie dźwięku.

Ten sam problem jest już podczas podłączenia pod trzeci komputer.

Obecny ma solidna płytę glowna Gigabyte Z690 Gaming X DDR5. Układ xldzwuekowy jest tam klasy audiofilskiej.

Ale co ciekawe, gdy podepnę je pod monitor to wszystko jest ok. Również gdy je podłącze pod laptopa.

Proszę o pomoc, nie mogę tego rozgryźć.
komentarz 26 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

trzeszcza, piszczą, są zakłócenia.

Nagraj to i wrzuć na jakiś serwer.

 

komentarz 26 stycznia przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
W wolnej chwili ok. Dzięki za zainteresowanie. Jest to tak silne, że uszy urywa. Dziwna sprawa. Dotyczy to tylko stacjonarki.
komentarz 26 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Jeśli to się dzieje w momencie wsadzania jacka do gniazda, to IMO nie ma tu nic dziwnego (dlatego poprosiłem o nagranie, by się upewnić, czy to jest to, o czym myślę).
komentarz 27 stycznia przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
To ma miejsce cały czas po podłączeniu.

W pierwszej chwili pomyślałem, że to wina płyty głównej, bo była średniej klasy.

Ale teraz mam Gigabyte Z690 Gaming X DDR5. Z tego co podaję producent, to układ audio, jest klasy audiofilskiej.

Nie mogę tego ogarnąć. Co zakłóca.

Mam standardowe kable: Display Port, od zasilacza  klawiatura.
komentarz 27 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

To ma miejsce cały czas po podłączeniu.

Czyli te zakłócenia nie ustępują... Z opisu w pierwszym poście odniosłem wrażenie, że chodzi tylko o moment wtyknięcia kabla.

Daj to nagranie.

komentarz 30 stycznia przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
Cześć. Nie, one cały czas występują. I tylko pod stacjonarnym. Zmieniłem kabel na droższy. Są jeszcze droższe, lepiej ekranowane. Ale jeśli problem nie tkwi w kablu, to szkoda kasy.
komentarz 30 stycznia przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
Są piski, Trzaskowski. Tłumi Dźwięk, piosenki są niewyraźne, przyltumione.
komentarz 30 stycznia przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
Tak jak wspomniałem, Płyta główna to Gigabyte Z690 gaming X DDR5. To jest dobra plyta. Producent podaje, że posiada audiofilski system dźwięku.
komentarz 30 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Skoro to się dzieje z różnymi stacjonarkami, to ta konkretna płyta nie jest problemem. Kabel zmieniałeś, zatem on też nie. Głośniki działają na laptopie i monitorze, więc można założyć, że są sprawne. Ciekawy przypadek...

Miałeś dać nagranie.

Który konkretnie model tych głośników masz?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,605 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 387 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 227 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2019 w Sprzęt komputerowy przez Lukas Hajduga Użytkownik (830 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...