• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ekran wyłącza się sam podczas skręcania kieronicą.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
145 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia w Sprzęt komputerowy przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)
Ekran wyłącza się sam podczas skręcania kieronicą. Mam kieronicę Logitech dfgt którą mam już 2 lata. Przez te 2 lata podczas grania nic się nie działo lecz w tym tamtym tygodniu zaczął się wyłączać ekran. Dziś zauważyłem że ekran wyłącza się często z pojawieniem się białych pasków kiedy robię zakręty minimum 40 stopni. Mam pytanie czy miał ktoś może tak samo albo wie jak to naprawić ?
komentarz 16 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Tylko ekran się wyłącza? Komputer chodzi, jakby nic się nie stało?

Jak się wyłączy, to co dalej? Trzeba robić restart komputera, czy sam się włącza po jakimś czasie?
komentarz 16 stycznia przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@Kexxv, może głupie, ale sprawdź czy kable są dociśnięte w monitorze. Może przez ruch jaki wywołujesz przy skręcaniu kołem kierownicy coś się luzuje. 

komentarz 17 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)

@j23, Tak wyłącza się tylko ekran i po 3-4 sekundach włącza a komputer chodzi normalnie.

 

komentarz 17 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)

@tkz, Wypiąłem i wpiąłem kable i wszystko działało przez 30 min a po tym czasie znowu ekran zaczął się wyłączać

komentarz 17 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Jak masz jakiś inny monitor, podłącz i zobacz, czy problem pozostaje.
komentarz 17 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)
Niestety nie mam innego monitora ale myśle że jakby coś było z nim to działo by się w każdych grach a nie tylko w tych gdzie używam kierownicy
komentarz 17 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
No, dziwne z tą kierownicą, ale skoro ponowne wpięcie wtyczki coś tam pomogło, to być może jest jakiś problem z połączeniem. Powtórz to wypięcie/wpięcie kilka razy, by przetrzeć styki w gnieździe - czasami pomaga.

Z drugim monitorem chodziło mi o to, by wykluczyć przyczynę natury softwarowej.
komentarz 17 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)
Dobra spróbuje
komentarz 17 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)

@j23, Powypinałem przez kilka razy i działało 10 minut po czym znowu ekran zaczął się wyłączać 

komentarz 17 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Spróbuj przeinstalować sterowniki kierownicy (jeśli jakieś są poza domyślnymi systemowymi).
komentarz 17 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)
Jest logitech profiliner sprobuje je odinstalować i zainstalować
komentarz 18 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)

@j23, niestety to nic nie zadzialało

 

komentarz 18 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
edycja 18 stycznia przez j23
Dzieje się to tylko podczas korzystania z kierownicy, tak? Tylko podczas grania w konkretną grę, czy jakąkolwiek samochodówkę?

Zajrzyj też do podglądu zdarzeń systemowych, może są tam jakieś logi związanie z problemem.
komentarz 19 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)
Dzieje się tak tylko przy użyciu kierownicy i najczęsciej w ets2
komentarz 19 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)
W jakiej zakładce w podglądzie zdarzeń moge to znaleźć
komentarz 19 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Tam masz katalog Dzienniki systemu Windows (przejrzyj dziennik System). Najlepiej sprawdzać zaraz po wystąpieniu problemu, bo będziesz wiedział, od jakiego czasu przeglądać logi.

Sprawdzałeś kierownicę na innym komputerze?

komentarz 22 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)
edycja 22 stycznia przez Kexxv
Nie sprawdzałem na innym komputerze ale zobacze dziś czy kiedy wyłączy sie ekran pojawia sie jakis bład
komentarz 22 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)

@j23, Nie pojawia się żaden błąd jedyne co to co równo minute i zawsze dwie sekundy p równej minucie np 19:39:02 godzinie wyskakuje bład 2147942402

komentarz 23 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Pewnie nie ma związku, ale jaka aplikacja/proces zgłasza ten błąd?
komentarz 23 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)
Nie można uruchomić serwera DCOM: {3C296D07-90AE-4FAC-86F9-65EAA8B82D22}. Błąd:
2147942402
Błąd wystąpił podczas uruchamiania polecenia:
C:\Windows\system32\SppExtComObj.exe -Embedding

Taki Pojawia się dokładnie błąd
komentarz 24 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Nie sądzę, by ten proces był powodem problemu, ale profilaktycznie możesz sprawdzić plik SppExtComObj.exe tu -> link

komentarz 24 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)
jedyny błąd jaki się pokazał to SecureAge a błąd to Malicious
komentarz 24 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Heh, to nie błąd, tylko wirus ;)

Na tej stronie możesz przetestować plik pod kątem wirusów na wielu różnych antywirusach. I jeśli tylko jeden AV wykrył coś podejrzanego, to najprawdopodobniej jest to fałszywy alarm.

Chyba będziesz musiał sprawdzić tę kierownicę na innym komputerze (najlepiej z tą samą grą), bo ciężko coś tutaj innego wymyślić. Błędów nie ma, reinstalacja sterowników nic nie dała... może kierownica?
komentarz 25 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)
Dobra dzieki za pomoc spróbuje ogarnąc i spróbować na innym komputerze
komentarz 25 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Daj znać, jak coś ustalisz. Jestem ciekawy, co powoduje ten dziwny błąd.
komentarz 25 stycznia przez Kexxv Nowicjusz (120 p.)
dobra gdy uda mi się ustalić to napisze

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,155 wizyt
pytanie zadane 29 września 2020 w Sprzęt komputerowy przez Ventus Użytkownik (740 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 147 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 692 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez quarry038 Użytkownik (520 p.)

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...