• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

TEB - Kierunek policealny, Technik Informatyk, Oddział Łódź, Opinie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
99 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez makeover m.c Nowicjusz (120 p.)

Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie kierunku Technik Informatyk w szkole policealnej TEB.
Interesuje mnie weekendowy tryb zajęć w Łodzi. 

Czy ktoś może jest w trakcie, bądź ukończył kierunek w tej bądź innej lokalizacji i jest w stanie wyrazić opinie czy warto?
Na stronie internetowej szkoła deklaruje uzyskanie certyfikatów INF02 i INF03, jednocześnie reklamuje się partnerstwem z Cisco Networking Academy Partner - Jak realnie wypadają te certyfikaty czy korzyści z Cisco?

Z góry dziękuję za odpowiedzi! 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 stycznia przez Dibru Nowicjusz (140 p.)
Ja robiłem technika informatyki parę lat temu w innym mieście niedaleko Łodzi, nie wiem co dokładnie oznaczają teraz te INF02 i INF03, ja miałem E12, E13, E14. Natomiast czy warto się w ogóle w to bawić? No cóż to zależy... nie nauczą Cię tam niczego, czego sam byś nie dał rady się nauczyć w domu. Jeżeli interesujesz się informatyką i chcesz sobie tak pochodzić weekendowo dla zabawy to czemu nie, możesz się zapisać, a jak zależy ci na pracy np jako programista czy coś to myślę, że lepiej zrobić maturę (jeżeli jeszcze jej nie masz), a następnie udać się na studia informatyczne, bez tego nigdzie cie nie przyjmą (mówię to z własnego doświadczenia). Chcesz być programistą juniorem? W każdej ofercie pracy masz w wymaganiach "ukończone studia wyższe, kierunek informatyka lub pokrewne" (mniej więcej jakoś tak leci ta formułka). Chcesz się dostać chociaż na jakiś staż na programistę? No to musisz być co najmniej studentem drugiego roku. Chcesz być chociaż zwykłym informatykiem? No to tak samo, bez studiów ani rusz, zwłaszcza teraz. Ja już dałem sobie spokój z tym całym IT i wziąłem się za inną pracę, ale jakbym się cofnął w czasie z tym co mam teraz w głowie itd to mówię: matura i studia. Technik informatyk - dla zabawy można sobie zdobyć ten tytuł, pod kątem pracy natomiast nie ma to najmniejszego sensu. Pozdrawiam.
komentarz 15 stycznia przez Stach Nowicjusz (100 p.)
Nie wiem gdzie szukałeś pracy, ale od pewnego czasu śledzę oferty z IT - junior programista, technik informatyk i podobne stanowiska. Nie wiem też skąd wziąłeś, że bez studiów ani rusz. W bardzo wielu ofertach nie ma takiego czegoś jak "ukończone studia wyższe, kierunek informatyka lub pokrewne". Skończyły się czasy, w których wszędzie pójdziesz z papierkiem, który summa summarum moim zdaniem za wiele nie znaczy. Jestem również na wielu grupach, gdzie ludzie po studiach "Informatyka lub pokrewne" mają problem ze znalezieniem pracy w IT. Liczy się wiedza i umiejętności, a nie papierek. Znam kilka osób, które bez żadnych studiów pracują jako programiści i normalnie zostali przyjęci bez zbędnych pytań o tego typu wykształcenie. Wystarczy, że umiesz, wiesz co robisz i posiadasz odpowiednią wiedzę.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 177 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 1,310 wizyt
pytanie zadane 28 października 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mikolajlt Nowicjusz (220 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 981 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez LEPA Nowicjusz (130 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...