• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hiperłącze hyperlink word pdf

Object Storage Arubacloud
+1 głos
122 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia w Systemy operacyjne, programy przez PabloMorales Użytkownik (810 p.)
Cześć,

Mam Win10Pro, worda 2007. W dokumencie .docx wstawiam hiperłącze do innego dokumentu w tym samym katalogu. Daję śledzenie łącza i pojawia mi się komunikat: Microsoft Office Word: "operacja została anulowana z powodu ograniczeń nałożonych na ten komputer, skontaktuj się z administratorem". Komp jest mój, uprawnienia admina mam. Mogę np. uruchomić commandline jako admin, nie zauważyłem żadnych innych ograniczeń. Co ciekawe, po przekonwertowaniu pliku do .pdf hiperłącze działa, ale tu znowu pojawia się za każdym razem komunikat: "dokument próbuje się połączyć z serwisem (ścieżka do mojego pliku)". Jeśli serwis jest zaufany kliknij Pozwól. Klikam i działa, ale jest to dość, powiedzmy, niewygodne :)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 stycznia przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)

prawy przycisk myszki -> PPM na plik i "Uruchom jako administrator" a jak nie będzie tej opcji to zrób skrót ze swojego pliku i sprawdź

ewentualnie poczytaj https://support.microsoft.com/en-au/office/block-or-unblock-external-content-in-office-documents-10204ae0-0621-411f-b0d6-575b0847a795

w połowie strony masz "Change settings for Workbook Links"

0 głosów
odpowiedź 16 stycznia przez VBService Ekspert (253,420 p.)

Czy katalog z tymi plikami .docx znajduje się w profilu użytkownika lub na innym dysku niż systemowy (Zakładam, że system masz na C:)

Wpisz w cmd: polecenie a zobaczysz swój katalog "profilowy"

echo %userprofile%

lub  explorer %userprofile%

Komp jest mój, uprawnienia admina mam. Mogę np. uruchomić commandline jako admin, nie zauważyłem żadnych innych ograniczeń. 

ale program World "odpala" się z prawami user.

Powinno działać poprawnie, gdy folder z plikami .docx będzie się znajdował w folderze profilowym lub na innym dysku niż systemowy.

komentarz 17 stycznia przez PabloMorales Użytkownik (810 p.)

Cześć, dzięki za podpowiedzi, ale... komenda echo %userprofile% zwraca odpowiedź:

Mój katalog rzeczywiście znajduje się na dysku systemowym na pulpicie C:\users\seven\desktop więc powinno działać, ale nie działa Nawet, jak go przeniosłem bezpośrednio na C:\users\seven też nie działa. Przerzuciłem na D - nie działa. Dodam, że w tym samym katalogu znajduje się prezentacja .pptx i linki ze slajdów prowadzące do dokumentów działają.

Idąc dalej: Tworzę nowy katalog "testowy", tworzę 2 pliki Libre Office .odt, wstawiam hiperłącza - działa :). 

Oczywista oczywistość: jakaś kliszka jest z Wordem :( Problem nadal istnieje, bo nie tylko ja będę użytkownikiem tej prezentacji, a inni mogą nie mieć Libre Office. Konwersja online z .docx na .odt  potem zapisanie tego pliku nie pomaga - pojawia się inny komunikat błędu. Będę jeszcze kombinował, ale może macie jeszcze jakiś pomysł?

 

komentarz 17 stycznia przez VBService Ekspert (253,420 p.)

Czyli prawdopodobnie rozwiązanie problemu leży w linku podanym przez 

@neo1020;

 https://support.microsoft.com/en-au/office/block-or-unblock-external-content-in-office-documents-10204ae0-0621-411f-b0d6-575b0847a795

 

pierwsze zdanie ze strony:

To help protect your security and privacy, Microsoft Office is configured by default to block external content—such as images, linked media, hyperlinks, and data connections—in workbooks and presentations. Blocking external content helps to prevent Web beacons and other intrusive methods that hackers use to invade your privacy and lure you into running malicious code without your knowledge or consent.

@PabloMorales;

bo nie tylko ja będę użytkownikiem tej prezentacji, a inni mogą nie mieć Libre Office.

wszyscy inni korzystający z tego pliku .docx za pomocą Word-a, będą musieli za pierwszym razem gdy zaczną korzystać z niego, poczynić kroki przedstawione w linku powyżej.

 

komentarz 17 stycznia przez PabloMorales Użytkownik (810 p.)
edycja 17 stycznia przez PabloMorales

Dzięki, znalazłem rozwiązanie. Wrzucam, bo może się komuś przydać :). Streszczając temat:

Trzeba było pogrzebać w rejestrze. Koniecznie trzeba wykonać kopię rejestru przed wprowadzeniem zmian. Uruchamiamy regedit. Ścieżkę widać na obrazku

Skąd mi się tam wzięła ta opera nie ma pojęcia.

Mała podmianka na htmlfile i Huuuula :)

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 237 wizyt
pytanie zadane 11 października 2017 w PHP przez adrian588 Początkujący (470 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 131 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 320 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Plessio Obywatel (1,090 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...