• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Które frameworkii webowe posiadają "wbudowany" panel admina? ( na wzór Django-Admin ).

Object Storage Arubacloud
0 głosów
134 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia w Inne języki przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
edycja 2 stycznia przez reaktywny

Chciałem zapytać które frameworki (biorąc pod uwagę wszystkie języki programowania) mają panel admina (zapewniony przez framework)? Oczywiście poza Django i Laravel, które są najbardziej popularne. Co jeszcze?

NIE pytam o headless-CMS bo to niedokładnie to samo.

Dzięki!

1
komentarz 2 stycznia przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Z ciekawości, o czym mówisz w kontekście Laravela? Bo na oko nie widzę nic wbudowanego.
komentarz 2 stycznia przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)

Skoro nie ma, to mój błąd. Zasugerowałem się filmem do Fluttera, gdzie panel admina REST API do appki FL był zrobiony w PHP / Laravel i z tego wynika jeszcze zewnętrznej bibliotece (paneli administratorskich). Nie wiem jakiej, jest tego sporo. Orchid, Laravel Nova, open-admin i inne.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 stycznia przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)

Z tego co wiem to np Ruby on Rails dostarcza wbudowany interfejs administracyjny, znany jako Rails Admin, w Springu mamy pewne narzędzia, ale to trzeba skorzystać z odpowiednich zależności, aby mieć specjalne metryki i monitorować aplikacje w Javie.

Co masz na myśli poprzed Panel Admina, panel do czego ?
Bo jak pomyśle to oprócz Ruby b Rails to wszystkie pozostałe nie mają wbudowanych paneli, a jedynie pewne spoby dostępu do "danych, metryk, monitoringu itd", ale muszą być recznie implementowane i/lub  skonfigurowane

komentarz 2 stycznia przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Analogiczne pytanie co wyżej - na oko, Rails Admin nie wygląda na wbudowany?

wszystkie pozostałe nie mają wbudowanych paneli

Z minimalną konfiguracją (do tego stopnia, że nazwałbym to "domyślnym"), django-admin daje po prostu dostęp do przeglądania/edytowania tabel które zdefinowałeś w modelu i tyle.

komentarz 2 stycznia przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
edycja 4 stycznia przez reaktywny

@Wiciorny, 

Co masz na myśli poprzed Panel Admina, panel do czego ?

Coś na miarę rozwiązania z Django, Adrian17 za mnie wyjaśnił jak to działa.

Jako ciekawostkę dodam, że Panel admina Allegro.pl jest zbudowany na customowym panelu Django-Admin :).

RoR ma w postaci zewnętrznej bilblioteki chyba (??), podobnie Elixir ma kilka admin-paneli - jako 3rd party library ale IMO żaden nie działa dobrze :) i one nie są częścią Phoenix.

Do Phoenixa jest stodunkowo nowy i rozwijany - LiveAdmin (na Phoniix LiveView), ale nie jest cześcią Phoenixa.

Natomiast Ash ma swój wbudowany panel (https://ash-hq.org/).

 

komentarz 2 stycznia przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)

@Wiciorny, jak mówisz o Springu i JVM, to jest JHipster (który tworzy panel "automatycznie"  podobnie jak w Django) - nigdy nie korzystałem. Masz dostęp do danych (wprowadzanie, edycja, ....). Nie jest to jescze w pełni funkcjonalny panel oczywiście.

1
komentarz 2 stycznia przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
ale jHipster to narzędzie, którymi sobie generujesz elementy aplikacji w tym panele, a nie "automatyczny" gotowy panel administracyjny i sposób implementacji tego nie jest też trywialny, tzn musisz sporo skonfigurować w projekcie żeby to uzyskać, dlatego nie wiedziałem co masz na myśli mówiąc o Panelu Admina.

Wbudowany Panel np. do rest API można uzyskać konfigurująć Swageera dla aplikacji Springowej, ale to tez trzeba dobrze zdefiniować backend, aby ten Panel zawierał to co chcemy.
+1 głos
odpowiedź 3 stycznia przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Dla PHP jest API Platform. Słyszałem pozytywne opinie.
1
komentarz 3 stycznia przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Gdybyś chciał coś nieco mniejszego dla Symfony jest SonataAdminBundle.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 250 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2022 w PHP przez gatka84 Bywalec (2,150 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 370 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 423 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...