• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak liczyć zwrot podatku za leki ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
172 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2023 w Offtop przez Osse Dyskutant (7,950 p.)
Cześć. Jak liczyć zwrot podatku za zakupione leki. Chodzi o ulgę rehabilitacyjną, wiem że z każdej faktury to wartość powyżej 100 zł, chodzi mi bardziej o kwotę zwrotu od np 3 tyś. wydanych w aptece. Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)

Zwrot możesz tylko za leki, które są związane z aktualną niepełnosprawnością, więc nie tyczy się to wszystkich zakupionych leków, a tylko tych niezbędnych na podstawie, których niepełnosprawność ich wymaga.

Piszę też to "najpierw trzeba przedstawić w MOPS-ie wycenę niezbędnych leków, a po ich zakupie przedstawić fakturę jako potwierdzenie zakupu"
 

komentarz 28 grudnia 2023 przez Osse Dyskutant (7,950 p.)
@Wiciorny to wszystko co mówisz to prawda, tylko chodziło mi bardziej o sam zwrot na jakich zasadach jest liczony (procentowo od wydanej kwoty ile procent) chodzi o rozliczanie z fiskusem osby z drugą grupą niepełnosprawności.
komentarz 28 grudnia 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
tu masz wszystko wyjaśnione:  jak odliczyć, co możesz, kiedy możesz, co warto mieć np. paragon, dowód zakupu, fakt, kto dokonał zakupu itp.
https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/ulgi-odliczenia/5694574,ulga-na-leki-dla-kogo-i-ile-mozna-odliczyc-wydatki-na-lekarstwa-przyklad.html
komentarz 1 stycznia przez Osse Dyskutant (7,950 p.)
:) Co i jak to wiem chodziło mi bardziej jak rozliczany jest zwrot (kwotowo), Dzięki za zaangażowanie się w temacie. Szczęśliwego Nowego Roku

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2016 w Offtop przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 327 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2023 w Offtop przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 418 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...