• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Za słaby zasilacz w PC ze sklepu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
201 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Michal007 Nowicjusz (120 p.)
Witam,

 Jakieś 2 miesiące temu zakupiłem PC marki Lenovo. Komputer został zakupiony jako gotowiec w media expert jest to dokładnie Lenovo Ideacentre gaming 5 koszt - 3200zł. Komputer kupiłem głównie do pracy biurowej ale tez przy okazji do jakiś gierek typu CS2.  Po tygodniu użytkowania komputer łapał bluescreany aż w końcu stało się coś z dyskiem SSD Mk2 więc oddalem sprzęt do IT. Konieczna była wymiana dysku na nowy. Minęło pare dni i problem powrócił PC po paru godzinach pracy zacina się i wył wydając buczenie z głośników. Doszedłem jakos do tego że może być zasilacz za słaby na kartę RTX 3060 12GB ponieważ jego moc wynosi 380W. Udałem się do serwisu celem wymiany zasilacza lecz płyta jest dedykowana od Lenovo więc są inne gniazda. Moje pytanie czy da się jakoś uratować ten komputer zeby działał normalnie czy można go wywalić do śmieci.

Link do PC na stronie media

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/komputery-pc/komputery-stacjonarne/komputer-lenovo-ideacentre-gaming-5-14iob6-i5-10400f-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx3060-1?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAg9urBhB_EiwAgw88mXBeRUR3DAySK1CEqCbGA5kXuyflZ6o4vpsud_E_EqQBDTj1-Zbb3xoCS6AQAvD_BwE

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 grudnia 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
edycja 11 grudnia 2023 przez j23

Doszedłem jakos do tego że może być zasilacz za słaby na kartę RTX 3060 12GB

Według internetów ta karta ciągnie niecałe 200W, więc w teorii jest prawie te 200W zapasu na CPU i resztę. Pytanie, czy faktycznie ten zasilacz daje 380W.

Możesz zajrzeć do podglądu zdarzeń systemowych, może tam będzie info o błędach. Jeśli dostajesz BSOD-a, to użyj BlueScreenView, by zobaczyć, skąd leci błąd. No i elementarz diagnostyki: temperatury CPU i GPU w stresie ;)

---- dodane ---

Z tego, co widzę, to są adaptery ATX → 10-pin Lenovo connector. Wygląda na to, że jest możliwość podłączenia ATX-owego zasilacza.

 

komentarz 11 grudnia 2023 przez Michal007 Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję za pomoc, gdy tylko będę w domu sprawdzę wszystko według w/w instrukcji
0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2023 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)

 Jakieś 2 miesiące temu zakupiłem PC marki Lenovo. Komputer został zakupiony jako gotowiec w media expert 

a czemu go nie oddasz na gwarancje? nie rozumiem  

komentarz 11 grudnia 2023 przez Michal007 Nowicjusz (120 p.)
Kupiłem go za gotówkę i w momencie zepsucia dysku chcąc oddac na gwarancje powiedziano mi że czas naprawy będzie dosyć długi a wówczas miałem do wykonania plany konspekt do pracy. Zależało mi na czasie więc oddalem do serwisu IT w moim mieście, więc teraz nie chcą go przyjąć na gwarancję.
komentarz 11 grudnia 2023 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Brzmi jak Media Expert leciało w kulki. Przeczytaj kartę gwarancyjną w środku powinna być umowa gwarancyjna. Zobacz co wchodzi w skład, a co ją łamie. Jak wszystko będzie po Twojej myśli, to od razu do UOKiKu.

Na marginesie. Media Expert to szrot, dno i pajace jeżeli chodzi o jakikolwiek kontakt z klientem po zakupie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 287 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 105 wizyt
pytanie zadane 13 marca w Sprzęt komputerowy przez Dogetime Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez Ducze Nowicjusz (150 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...