• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Oczyszczenie nagrania - dźwięku z kamerki i uzyskanie jak najbardziej czystego głosu ludzkiego.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
106 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2023 w Grafika i multimedia przez Gilgamesz Nowicjusz (130 p.)
Witam,

Zarejestrowałem się na tym forum i liczę na Państwa pomoc. Oczywiście jak będę umiał to również pomogę reszcie użytkowników i będę starał się być aktywny.

Problem jest delikatnej natury, albowiem chodzi o oczyszczenie dźwięku zarejestrowanego przez kamerkę, która pozostała włączona i rejestrowała wszystko co działo się w naszej wspólnej sypialni. Mamy z żoną 10-cio letniego syna, który czasami musi zostać sam w domu na 2 - 3 godziny i w tym czasie włączam kamerkę jak idę na nockę i żona jak wraca z pracy to ją wyłącza. Jednego razu zapomniała wyłączyć, a ja przeglądając nagrania zdziwiłem się, że karta pamięci prawie pełna. Nagrały się 2 doby i w nocy kiedy byłem w pracy w mojej sypialni dało się usłyszeć dziwne odgłosy. Odniosłem wrażenie jak by moja żona sobie "coś" robiła. Z racji, że jesteśmy 15 lat po ślubie nie miałem obaw aby jej pokazać to nagranie i spytać ją o to. Nie mam generalnie z tym problemu gdyby faktycznie coś tam broiła, do czasu gdy robi to sama i tak też jej powiedziałem, ale ona wszystkiemu zaprzeczyła i mówi, że mi się coś wydaje. Jednak jakoś nie daje mi to spokoju i zasiało się ziarnko jakiejś obawy, głównie o to czy mnie nie okłamała, a nie o to czy faktycznie coś tam robiła. Nagranie z nocy jest całe ciemne, bo podczerwień była wyłączona, gdyż chodziło tylko o nasłuch czy młody śpi i nie jestem w stanie samemu stwierdzić czy coś sobie ubzdurałem czy faktycznie coś tam słychać. Wrzuciłem nagranie do AUDACITY i na tyle ile potrafiłem oczyściłem z szumu i raczej z tego co udało mi się uzyskać rację mogę mieć ja. Nie jestem jednak specjalistą w tej kwestii i być może ktoś na tym forum jest w stanie mi doradzić jak dobrać odpowiednie ustawienia redukcji szumu, bądź mogę udostępnić nagranie i ktoś zrobi to lepiej niż ja i mi odeśle.

Będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc w tej nietypowej sprawie i jestem  w stanie wynagrodzić w jakiś konkretny sposób osobę, która się zaangażuje i okaże mi pomoc.

Z góry bardzo dziękuję i proszę o nie usuwanie tego posta, jest to dla mnie na prawdę ważne.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2023 przez niezalogowany
Szczerze mówiąc proponowałbym porozmawiać ponownie z żoną. Jak to jakieś dźwięki zza ściany + mikrofon wbudowany w kamerkę, to ciężko cokolwiek więcej wyciągnąć. Ewentualnie spróbować odsłuchać na dobrych słuchawkach.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 217 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 192 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2020 w Grafika i multimedia przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 888 wizyt

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...