• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JS - który framework wybrać?

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
408 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2023 w JavaScript przez byczynho Nowicjusz (190 p.)
Witam forumowiczów.

Chcę stworzyć z wykorzystaniem JS i node.js stronę internetową do ewidencji sprzętu i oprogramowania w firmie opartą o bazę danych w MySQL.
Chcę się was poradzić, który framework wybrać do tego zadania?

Pytam ponieważ robiąc projekt dopiero będę się uczył tej technologii, zależy mi żeby nauka i proces tworzenia odbywały się sprawnie.

Przeglądając siec można trafić na przeróżne wypowiedzi, nawet takie które sugerują, że do tak prostego zadania żaden framework nie jest potrzebny.
komentarz 3 grudnia 2023 przez Velta Maniak (52,370 p.)

To zadanie jest tak bajecznie proste, że nawet SnipeIT został stworzony z pomocą Laravela. :-)

komentarz 10 grudnia 2023 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,400 p.)

@byczynho, zadanie brzmi prosto, choć diabeł może tkwić w szczegółach. Może spróbuj wykonać wstępna wersję w kilku frameworkach i w czystym JS (TypeScript)?

komentarz 10 grudnia 2023 przez byczynho Nowicjusz (190 p.)
Bardzo chętnie bym to zrobił ale... to jest projekt na pracę inżynierską i jest obarczony datą ukończenia.

Przy małym dziecku mam też bardzo okrojony budżet czasu, nie ma go na uczenie się wszystkiego po trochu.

To doświadczenie mogę potraktować jako naukę jednego z nich, później mogę i zamierzam poznawać kolejne. Teraz potrzebuje wybrać jeden, który pozwoli w miarę sprawnie to zrobić.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 grudnia 2023 przez niezalogowany
Ale chodzi o backend, tak? Jak masz mało czasu, to może https://nestjs.com/ ? Tam wiele rzeczy już jest w środku, to dość spory framework. Aha, no i to chyba Polak zrobił, Polska gurom!

PS zapraszam na mój kanał na YT @DamianoSmok
komentarz 10 grudnia 2023 przez byczynho Nowicjusz (190 p.)
Jedno i drugie.

Pewna programistka poleciła mi Next.js. Który będzie skuteczniejszy?
komentarz 18 grudnia 2023 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
to zupełnie co innego

Next.js jest do budowania frontendu(upraszczając), a nestjs do budownia backendu
+1 głos
odpowiedź 12 grudnia 2023 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Przy wybieraniu frameworka mam jedną główną zasadę: 

Wybierz ten który znasz! Jeśli nie znasz żadnego wybierz ten który będziesz mógł używać w pracy oraz innych swoich projektach ;) 

Zastanów się z jakimi problemami masz do czynienia i jakie chcesz rozwiązywać w przyszłości i szukaj czegoś co starczy Ci na długie lata ;)

Ja używam Next.JS ponieważ można mieć w nim backend oraz frontend i mi to odpowiada :)  Ale nie każdy lubi mieć wszystko w jednym repo.

0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2023 przez byczynho Nowicjusz (190 p.)
Pytanie dotyczy frameworka JS a nie PHP
0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2023 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Ojej... Wybór frameworka i tworzenie fullstackowej apki przy pomyśle że będziesz się dopiero uczyć huuuh...

Szczerze odradzałbym stricte frameworki, nextjs byłby genialny ale jeżeli zależy Ci tylko na nauce to doradziłbym Ci zrobić dwie aplikacje, jedną stricte frontową i jedną stricte backendową, nie ruszaj nexta jeżeli nie znasz podstaw (to moje zdanie).

Do frontu możesz wykorzystać co Ci się żywnie podoba, reacta / vue / nawet czystego JS-a pytanie jakie są Twoje potrzeby,
Do backendu w zależności od Twoich preferencji, jeżeli chodzi o node to większość bibliotek jest uboga bardzo w dokumentacje i brakuje im troszkę... NestJs jest w miare fajnie udokumentowany ale pytanie czy zależy Ci na uczeniu się stricte obiektowego podejścia, powiem szczerze że sam programuje w node i fajnie doceniam niektóre rzeczy w nestJs, ale jednak osobiście czuje się swobodniej w expressJs, mam już wyuczone swoje wzorce pewne zasady mam pewne umiejętności, osobiście przy pracy z nestJs-em czułem straszne śmietnisko plików, ale wybór zostawiam Tobie.

Jeżeli jednak byś rzucił się na nexta... To rzuć się od razu na app dira... Z nextem największy problem jaki można wyróżnić jest taki że app dir jest bardzo skomplikowany jeżeli chodzi o samo zachowanie, i czasem wydaje się że sami twórcy nie wiedzą jak działa ich aplikacja, zaś poprzednia wersja page routes wydaje się teraz kurcze lata za naszą epoką, app dir bardzo dużo wprowadza.

Nie wiem czy masz "zezwolenie" na pracę z ORM-ami bo przeczytałem że będziesz pracował z bazą danych... Jeżeli będziesz mógł wykorzystać ORM-a polecam Ci drizzle-js, jest bardzo taki... SQL-owy, jest również prisma ale ona jest znacznie bardziej że tak powiem programistyczna i to czuć, i ma swoje ograniczenia w pracy z drizzlem musisz myśleć o wiele bardziej SQL-owo (za to go bardzo polubiłem).

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 317 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2021 w JavaScript przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2021 w JavaScript przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 571 wizyt

92,584 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...