• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Framework do tworzenia aplikacji mobilnych. Który wybrać

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
543 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2020 w Android, Swift, Symbian przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
Witam, chcę nauczyć się tworzyć aplikację na telefon. Znam Vuejs i symfony. Jaki framework będzie mi najłatwiej i najszybciej przyswoić? Myślałem o React Native, ale również o Ionic i flutter. Jakie jest wasze zdanie o tym w kwestii "trudności"?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 lipca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Myslales moze o Quasarze? Wiem to nie jest typowy mobile ale ma bardzo dobre rozwiazanie dla PWA
komentarz 18 lipca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
A co konkretnie ma pod PWA?

Swojego czasu interesowałem się Quasarem, ale dokumentacja była taka sobie (może teraz jest lepiej) i nie bardzo wiedziałem jak zacząć.

Ale może wrócę do niego, na Udemy jest jeden kurs angielskojęzyczny, zamierzam w ten sposób wystartować.
1
komentarz 18 lipca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Na youtube masz tutoriale od tego samego ziomka co ma kurs na udemy. Ja teraz klepie w tym projekt komercyjny i framework daje rade. Jakbys mial jakies konkretne pytania to chetnie pomoge
komentarz 18 lipca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Dzięki, wylookam jego tutki na YT,

Sam fakt, że stoi za tym Red Hat, sprawia, że chyba warto sie zainteresować Quarkusem.

Nie wiesz jak on wypada na tle Springa? Jakie są główne różnice? Jakie ma zalety w porównaniu do Springa?

Wyczytałem z głównej strony, że szybciej startuje, mniej RAM-u pożera, no i oczywiście wszyscy podkreślają, że jest cloud native.

Z tych powodów powinien się też dobrze nadawać do małych aplikacji? (mniej rozbudowanych)
komentarz 19 lipca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Niestety nie korzystalem z tego springa,nie mam porownania
komentarz 19 lipca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
OK. rozumiem.
–1 głos
odpowiedź 18 lipca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Jak znasz Vue.js, to jest https://vue-native.io/

Co do tego, który lepszy, trudniejszy czy bardziej przyszłościowy to nie odpowiem, bo nie wiem.

Mnie się podoba Flutter, ale pracy jest w nim mało. Chyba najwiecej w IONIC FRAMEWORK jest jobsów.
komentarz 18 lipca 2020 przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
1. Projekt vue-native zdaje się być wymarły. Żadnych mergy na githubie.

2. Ja chcę tylko umieć tworzyć aplikację mobilne dla siebie.

3. Nie wiążę tej nauki z karierą w przyszłości.
1
komentarz 18 lipca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Rzeczywiście niewiele się tam dzieje.

Jak dla siebie, to jeszcze zastanów się czy chcesz robić appki crossplatform czy pod jedną platformę, jeśli ta druga opcja to poszedłbym w natywne. Kotlin i Swift są dość przyjemne, więc dziś aplikacje natywne robi się szybciej i wygodniej niż kiedyś (w Javie i ObjectiveC).

Jest jeszcze opcja KIVY + Python, gdzie to jest najłatwiejsze wejście, nawet jak jeszcze nie znasz Pythona. KIVY można szybko załapać, jest sporo przykładów na GH, tutków na YT, ksiązki, etc.
komentarz 18 lipca 2020 przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
Ciekawe to kivy. Jaki jest próg wejścia na Kotlina?Czy jest trudny? Na 3 semestrze i tak mam mieć jave, więc może upiekę 2 pieczenie na jednym ogniu jak będzie zaliczenie przez projekt
komentarz 18 lipca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
KIVY jest fajne, ale jak będziesz działał w JAVIE to najlepszym wyborem będzie Java lub Kotlin.
komentarz 19 lipca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Kto pisał w React Native wie, że Vue Native to bardzo zły pomysł.
komentarz 19 lipca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Pewnie masz rację, nie zaprzeczam.

Ale jak ktoś już zna Vue.js, to chyba łatwiej rozpocząć pracę z Vue Native niż z czymś innym. A czy ma to sens, to już inna para kaloszy :)

Z tym frameworkami JS, jest tak, ze one żyją parę lat, wchodzi coś nowego i wszyscy zapominają od tych starszych. Tak już było np. z PhoneGap, Cordova i wieloma innymi.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,488 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 396 wizyt
+3 głosów
3 odpowiedzi 449 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...